Міська програма модернізації ліфтового господарства Чорноморської міської ради Одеської області на 2019-2023 роки

  Міська програма модернізації ліфтового господарства Чорноморської міської ради Одеської області на 2019-2023 роки

  1. Паспорт Програми

   

  1.

  Ініціатор розроблення Програми

  Чорноморська міська рада Одеської області

  2.

  Розробник Програми

  Комунальне підприємство «Міське управління житлово-комунального господарства» Чорноморської міської ради Одеської області, відділ комунального господарства та благоустрою Чорноморської міської ради Одеської області

  3.

  Виконавці (учасники) Програми

  Комунальне підприємство «Міське управління житлово-комунального господарства» Чорноморської міської ради Одеської області (далі – КП «МУЖКГ»), відділ комунального господарства та благоустрою Чорноморської міської ради Одеської області, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (далі – ОСББ), спеціалізовані підприємства, які проводять технічне обслуговування, капітальний ремонт  та модернізацію ліфтів

  4.

  Мета Програми

  Забезпечення безпечного проживання та обслуговування мешканців Чорноморська, поліпшення якості послуг, з метою енергозбереження через проведення модернізації ліфтів у житлових будинках, які перебувають на балансі КП «МУЖКГ», ОСББ, житлово-будівельних кооперативів (далі – ЖБК) та в будівлях м. Чорноморська

  5.

  Термін реалізації Програми

  2019 – 2023 роки (два етапи):
  І етап – 2019-2020 роки;
  ІІ етап – 2021-2023 роки

  6.

  Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

  Міський бюджет м. Чорноморська Одеської області та інші джерела, не заборонені  законодавством

  7.

  Загальний обсяг фінансування

  220,920 млн. грн.

  8.

  Орієнтовний обсяг фінансування, у тому числі:

  І етап:
  2019 рік – 8,580 млн. грн.;
  2020 рік – 112,040 млн. грн.
  ІІ етап:
  2021 рік – 49,540  млн. грн.;
  2022 рік – 43,860 млн. грн.;
  2023 рік – 6,900 млн. грн.

   

  2. Аналіз проблем та перспектив ліфтового господарства м. Чорноморська

  Житлово-комунальне господарство - це важлива соціальна галузь, яка забезпечує населення, підприємства та організації усіх сфер економіки країни необхідними житлово-комунальними послугами, суттєво впливає на розвиток економічних взаємовідносин у державі.

  Ліфтове господарство має високий рівень фізичного і морального зносу конструкцій та електрообладнання.

              Ліфтове обладнання з року в рік старішає. Ліфти, які відпрацювали 25-років і більше, підлягають технічному обстеженню для вирішення питання з їх ремонту, модернізації та подальшої експлуатації. Ці ліфти вимагають модернізації, оскільки є небезпечними для користувачів. Головним Управлінням Держпраці в Одеській області за результатами перевірки, в окремих випадках, забороняється експлуатація таких ліфтів.

  У 70-х – 80-х роках почалася масова забудова міста висотними будинками. У житлових будинках м. Чорноморська, які перебувають на балансі КП «МУЖКГ», ОСББ, ЖБК та в інших будівлях налічується 330 ліфтів, технічне обслуговування яких здійснюють п’ять спеціалізованих організацій, а саме: ТОВ «АПОГЄЙ», ВАТ «Одесліфт»,                                ТОВ «КОНТАКТ», ВАТ «КРАЯН», ЗАО «ОТИС».

  На сьогодні з 330 ліфтів 209 (64%) вже відпрацювали 25-років і більше. З кожним роком кількість таких ліфтів зростає приблизно на 40 одиниць. Фактично до 2023 року 74 % ліфтів відпрацюють 25 і більше років. Кількість ліфтів, які вимагають модернізації, наведено у таблицях до Програми:

  1. таблиця 1 «Зведена таблиця кількості ліфтів, які вимагають модернізації, у житлових будинках КП «МУЖКГ», ОСББ, в інших будівлях Чорноморської міської ради Одеської області на 2019-2023 роки»;
  2. таблиця 2 «Зведена таблиця ліфтів, які вимагають модернізації, в житлових будинках КП «МУЖКГ» на 2019-2023 роки (з адресами)»;
  3. таблиця 3 «Зведена таблиця ліфтів,  які вимагають модернізації, в житлових будинках ОСББ та ЖБК на 2019-2023 роки (з адресами);
  4. таблиця 4 «Зведена таблиця ліфтів в інших будівлях, які вимагають модернізації на 2019-2023 роки (з адресами)».

  Через брак коштів, необхідних для капітального ремонту і модернізації ліфтів, останні 10 років спостерігається їх інтенсивне зношення і, як наслідок, систематичне зупинення з технічних причин, а потреба у коштах на капітальний ремонт ліфтів і їх модернізацію щорічно зростає.

          Починаючи з 2007 року, Чорноморська міська рада Одеської області проводила фінансування за рахунок коштів міського бюджету на капітальні ремонти ліфтів у житлових будинках, які знаходяться на балансі КП «МУЖКГ». Позитивна динаміка виконання капітального ремонту ліфтового господарства за попередні періоди дозволила подовжити строк експлуатації ліфтів. Усі ліфти знаходяться в робочому стані, але на початок 2019 року велика їх кількість вже відпрацювала свій нормативний строк. Є ліфти, які відпрацювали більше 40 років, тому виникла необхідність у розробленні Міської програми модернізації ліфтового господарства Чорноморської міської ради Одеської області на 2019-2023 роки (далі – Програма).

   

  3. Мета Програми

  Метою Програми є забезпечення безпечного користування ліфтами, встановлення більш енергоефективного обладнання, недопущення частих зупинок ліфтів з технічних причин шляхом модернізації тих, що відпрацювали 25-років і більше.

   

   

   

   

   

  4. Основні завдання Програми

              Основними напрямками та завданнями Програми є:

  4.1.Підвищення надійності та безпечної роботи ліфтів у м. Чорноморську.           
  4.2.Своєчасна модернізація морально зношеного ліфтового обладнання у житлових будинках.

  4.3.Поліпшення роботи ліфтового господарства і поступове приведення ліфтів до сучасних вимог та стандартів.

  4.4.Підвищення якості надання житлово-комунальних послуг мешканцям                                        м. Чорноморська.

   

  5. Заходи щодо реалізації Програми та їх фінансове забезпечення

  5.1. Програма реалізовуватиметься в 2019-2023 роках у залежності від реального фінансування з міського бюджету м. Чорноморська.

  5.2. Фінансове забезпечення Програми здійснюється у межах кошторисних призначень, передбачених у міському бюджеті м. Чорноморська на відповідний рік, та з інших джерел, не заборонених законодавством України.

  5.3. Джерела фінансування заходів Програми:

  5.3.1. Модернізація ліфтів у будинках, які перебувають на балансі КП «МУЖКГ», ОСББ, ЖБК, за рахунок коштів міського бюджету, або кредитних коштів.

  5.4. У разі зміни форми управління будинку, який на цей час перебуває на балансі                                 КП «МУЖКГ», фінансування робіт з експертизи проводиться за кошти власника будинку, роботи по модернізації ліфтів - за рахунок коштів міського бюджету.

              Програма може бути продовжена на наступні роки за підсумками її виконання і залежно від результатів обстеження стану ліфтового господарства у 2019-2023 роках.

  5.5. Черговість та порядок включення ліфтів до титульного списку на модернізацію:

  5.5.1. Ліфти, які зупинені згідно з приписами Державної служби України з питань праці;

  5.5.2. Ліфти, щодо яких є висновок, який підтверджує необхідність проведення модернізації або модернізацію ліфтів;

  5.5.3. Ліфти, які досягнули граничного строку експлуатації та мають найдовший термін експлуатації (25 і більше років);

  5.5.4. Ліфти, які запропоновані до включення іншими учасниками програми при наявності висновку, який  підтверджує необхідність проведення модернізації ліфтів на умовах співфінансування.

  5.6.Головними розпорядниками коштів цієї Програми є:           
  - відділ комунального господарства та благоустрою Чорноморської міської  ради Одеської області у частині модернізації ліфтів у житлових будинках, які перебувають на балансі КП «МУЖКГ», ОСББ та ЖБК та в інших комунальних установах;

  - виконавчий комітет Чорноморської міської ради Одеської області;

  - інші головні розпорядники коштів за відповідними напрямками діяльності.

   

  6. Очікувані результати впровадження Програми:
  6.1. Підвищення надійності та безпечної роботи ліфтового господарства у м. Чорноморську.

  6.2. Належні умови технічної експлуатації та диспетчеризації ліфтів у житлових будинках та в адміністративних будівлях.

  6.3. Економія електроенергії за рахунок заміни на більш енергоефективне обладнання.

  6.4. Вирішення потреб мешканців у надійності користування ліфтами, які експлуатуються                 25 і більше років, технічно застаріли, фізично зношені і ремонту не підлягають.

  6.5.Стабільність роботи ліфтового обладнання.

  6.6. Поліпшення житлового рівня мешканців м. Чорноморська через створення безпечних та комфортних умов проживання.

  ПНВТСРЧТПТСБНД
   Опитування

   Нажаль зараз немає активних опитувань

   Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань