Реалізація Всеукраїнського науково-просвітницького, історико-краєзнавчого проекту «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років»

«100-років-боротьби»-1917-—-2017.jpg

У березні 2017 року виповнюється 100 років від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.

Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави, Західно-Української Народної Республіки українці довели здатність і спроможність національного державотворення. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності Президентом України 22 січня 2016 року підписано Указ № 17 “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років”, яким 2017-й проголошено Роком Української революції.

На виконання Указу Президента України і Плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників Український інститут національної пам'яті розпочав реалізацію Всеукраїнського науково-просвітницького, історико-краєзнавчого проекту «Місця пам'яті Української революції 1917-1921 років». Головною метою проекту є відновлення і збереження національної пам’яті про події Української революції 1917 - 1921 років, ії учасників в усіх населених пунктах України. Реалізація проекту потребує активної пошукової та дослідницької роботи в регіонах країни.

Чорноморськ  також долучився до проекту. Розпорядженням міського голови утворена  міська   робоча групи з реалізації  проекту, в склад якої увійшли представники органів місцевого самоврядування та фахівці з історії. 18 липня 2017 року було проведено перше її засідання. Члени робочої групи ознайомились із концепцією проекту, обговорили головні завдання, які стоять перед ними, та визначили напрямки першочергової роботи.

Робоча група звертається і до мешканців нашого міста з пропозицією долучитись до цього науково-просвітницького та історико-краєзнавчого процесу. Якщо у Вас є архівні документи, що висвітлюють події, пов’язані з цим періодом нашої історії, які відбувалися в межах   сучасної території Чорноморської міської ради, ви можете їх надати до відділу з питань внутрішньої політики (проспект Миру, 33, 4 поверх, кабінет 423).

Знання історії рідного краю є міцним підґрунтям для формування широкого світогляду та можливості отримати знання, які допоможуть у майбутньому будувати успішну демократичну українську державу.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань