Шановні чорноморці! Від щирого серця вітаю Вас з Днем народження нашого улюбленого міста!

mer.jpeg

Сьогодні ми відзначаємо його 45-річчя. Саме 12 квітня 1973 року розпочалася історія Чорноморська в статусі міста. У кожному прожитому десятилітті були досягнення й успіхи. Були і труднощі, які долалися спільними зусиллями, в єдиному пориві зробити місто кращим, красивішим, успішнішим. Саме тому в цей день кожен з нас відчуває себе частиною великої родини. Ми з вдячністю згадуємо всіх, хто творив історію нашого міста: будував, вкладав частку власної душі в становлення і розвиток Чорноморська, примножував його традиції.

З дня заснування славу нашому місту завжди створювали його жителі. Їх талант, високий професіоналізм, ініціативність, працьовитість забезпечили Чорноморську процвітання. Особливі слова подяки звучать сьогодні на адресу трудових колективів наших підприємств, які своєю щоденною працею і любов'ю до рідного міста кардинально змінили його.

За чотири з половиною десятиліття змінився не тільки вигляд Чорноморська, змінилася структура його економіки, значно збільшився і зміцнів його промисловий потенціал, покращилася якість життя мешканців. Це стало можливим, завдяки тому, що Чорноморськ завжди цілеспрямовано рухався вперед, не дивлячись на труднощі.

Щорічно збільшується обсяг промислового виробництва. У 2017 році він склав 5 млрд. 880 млн. грн., що в 2 рази більше в порівнянні з попереднім роком. Зросла середня заробітна плата і становить 8477 грн.

Зберігається інвестиційна привабливість нашого міста. 20% всіх інвестицій в Одеській області концентруються в Чорноморську.

Стабільна робота підприємств міста дозволяє формувати добрий бюджет та  на гідному рівні розвивати соціальний захист, медицину, освіту, культуру і спорт.

Витрати на сферу освіти складають третину міського бюджету. У 2017 році проведена масштабна робота в галузі медицини. Більш, ніж на 11 млн. грн. виконано капітальних ремонтів приміщень лікарні, закуплено нове обладнання. Місто допомагає майже 5 тисячам жителів «витримати удар» опалювального сезону, багато інших видів соціальної підтримки фінансуються з міського бюджету. Це понад 40 мільйонів гривень. Все це відбивається і на середній тривалості життя містян: якщо 20 років тому вона становила 59 років, то сьогодні майже 72 роки.

Щорічно збільшується фінансування, спрямоване на розвиток інфраструктури міста, його благоустрій. Сьогодні Чорноморськ - це тисячі сучасних світильників, хороші дороги, доглянуті парки, якісні послуги житлово-комунальної сфери.

Один із головних проектів, який сьогодні реалізується - міст через Сухий Лиман. Це важливий стратегічний об'єкт, який, завдяки урядовій  та обласній підтримці, буде завершений у найближчому майбутньому. Це дозволить поліпшити транспортне сполучення за сучасними стандартами.

Сьогодні ми відзначаємо 45-річчя Чорноморська з почуттям гордості і впевненості в його успішному та  щасливому  майбутньому. Будуються нові плани, визначаються найближчі цілі і першочергові завдання, які ми також спільними зусиллями будемо реалізовувати і досягати.

Протягом квітня в місті будуть проходити заходи, присвячені 45-річчю Чорноморська. 12 квітня - засідання сесії міської ради, а святкові гуляння пройдуть 28 квітня. Запрошую всіх взяти участь в урочистій ході та відкритті свята біля палацу спорту «Юність». Протягом усього дня триватиме ​​цікава концертна програма, а увечері на Вас чекають святкові сюрпризи.

Дорогі друзі, від щирого серця вітаю Вас з Днем міста! Бажаю всім добра, благополуччя, невичерпної життєвої енергії, сімейного затишку. Хай у кожному домі панують мир і спокій, здійснюються всі заповітні мрії.

Будьте здорові і щасливі!

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань