"Інноваційні форми та методи навчання при організації процесу з вивчення інтегрованого курсу "Природничі науки"

5.jpg

На базі Чорноморського ліцею міста Одеси 11 лютого 2020 року відбувся обласний науково-методичний семінар на тему: "Інноваційні форми та методи навчання при організації процесу з вивчення інтегрованого курсу "Природничі науки".

У семінарі взяли участь методисти міста Одеси і Одеської області, вчителі-учасники експерименту з впровадження інтегрованого курсу "Природничі науки" (Алєксєєнко О.В., Асманська Г.С., Глазунова М.А, Гордієнко Л.А), колеги-філософи з Одеського національного університету імені І.І.Мечникова (доцент Тихомирова Ф.А., кандидати філософських наук Ткаченко Н.О. та Ткаченко О.В.), працівники науково-методичної лабораторії природничо-математичної освіти кафедри методики викладання та змісту освіти КЗВО ОАНО.

Приємно, що серед учасників були педагоги з міста Чорноморськ: Алєксєєнко О.В, вчитель біології, економіки Чорноморської школи №4, Гордієнко Л.А., заступник директора з НВР, вчитель хімії Чорноморської школи № 3 і методисти міського методичного кабінету Богуш О.М. і Карюк Є.О.

Учасники семінару обговорили проблеми і перспективи впровадження курсу "Природничі науки". Найбільшу зацікавленість викликає обмін досвідом колег, які вже другий рік поспіль впроваджують курс і використовують компетентнісно-діяльнісні форми організації освітнього процесу. До певної міри семінар був репетицією науково-практичної конференції на тему "Шкільна природничо-математична освіта: виклики та шляхи розв'язання", яку буде проводити науково-методична лабораторія природничо-математичної освіти кафедри методики викладання та змісту освіти КЗВО «Академії неперервної освіти Одеської обласної ради»  12-13 жовтня 2020 року.

Вже другий рік Чорноморська загальноосвітня школа №3 (директор О.Р.Боровська) та Чорноморська загальноосвітня школа №4 (директор М.Г.Солдатко) є учасниками Всеукраїнського експерименту з впровадження інтегрованого курсу "Природничі науки" в 10-11 класах. Тобто, тут викладається один інтегрований предмет «Природничі науки» замість біології, хімії, фізики. Це непроста задача, тому, що учасники експерименту не мають готових підручників, самі складають траєкторію курсу, самі готують матеріали для уроків, конспекти, опрацьовують величезну кількість матеріалів, щоб інтегрувати природничі науки і зацікавити учнів. Дякуємо за сміливість та професіоналізм Алєксєєнко Ользі Володимирівні та Гордієнко Людмилі Анатоліївні.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань