Формування інформаційно-цифрової та математичної компетентностей на уроках фізики

фізика семінар 3.jpg

Сучасна молодь для успішного життя в суспільстві повинна володіти низкою якостей (компетентностей). Це мобільність, креативність, самокритичність та інші. Формування таких якостей передбачено компетентнісним підходом у навчанні, що орієнтований на кінцевий результат, а саме: готовність учня використовувати набуті знання, уміння, навички та способи діяльності у конкретних життєвих ситуаціях.

13 лютого 2020 року на базі Чорноморської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 відбувся міський практичний семінар вчителів фізики «Формування інформаційно-цифрової та математичної компетентностей на уроках фізики».

Мета заходу – представити елементи сучасного уроку фізики в контексті компетентнісного підходу, які містять зв’язки між фізикою та різними сферами життя, доведення того, що фізика цікава наука і завжди пов’язана з нашим повсякденням; формування стійкого інтересу учнів до предмету,  творчої активності, допитливості;  спонукання учнів до пошуку цікавої інформації.

Фізичний семінар — це цікавий результат спільної творчої роботи вчителів фізики ЗОШ №6: Чимбір Р.Л., Адабаш С.П., Іванової С.В. Під час заходу для вчителів фізики було представлено:

1. Практикум «Сучасний урок у контексті компетентнісного уроку» (Чимбір Р.Л., заступник директора з навчально-виховної роти).
2. Майстер-клас «Використання ІКТ на уроках фізики з метою формування інформаційно-цифрової компетентності»  (Чимбір Р.Л., учитель фізики, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист)
3. Майстер-клас  «Формування математичної компетентності на уроках фізики: розв’язування експериментальних задач»  (Іванова С.В.,   учитель фізики, спеціаліст вищої категорії, старший учитель).
4. Майстер-клас  «Формування математичної компетентності на уроках фізики: розв’язування розрахункових задач» (Адабаш С.П., учитель фізики, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист).

Хочеться відмітити те, що у міському фізичному семінарі взяли участь усі вчителі фізики м. Чорноморська. Під час проведення заходу педагоги мали можливість побувати  і у ролі вчителів, і  у ролі учнів.

Після основної частини практичного семінару вчителі фізики обмінялися думками щодо організації та проведення міського семінару, висловили вдячність господарям за те, що ті поділилися досвідом своїх напрацювань у навчальному процесі за новими програмами.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань