Про місто

Чорноморськ розташований на березі Чорного моря. Територія Чорноморської громади складає 2600 гектар, населення приблизно 72 тисячі мешканців. Місто динамічно розвивається, з року в рік збільшується економічний потенціал. На території нашого міста працює один з найбільших портів України – Морський торговельний порт «Чорноморськ». Але це не єдине значуще підприємство для чорноморської громади, також є олійнопереробні заводи, підприємства по виробництву рибної продукції, зернові термінали, судноремонтний завод та багато інших.

Менш ніж за п’ять десятиріч місто пройшло шлях від невеличкого робочого селища до сучасного індустріального центру з потужними промисловими і транспортними підприємствами та  розвиненою інфраструктурою. За роки незалежності на мапі міста з’явилося понад 50 нових підприємств різної спрямованості: виробництво морепродуктів, олії, поліграфічної та кабельної продукції, світлової ілюмінації, бетону та багато іншого. Щорічно багато позитивних змін відбувається у місті: будуються дитячі садки, школи, спортивні та ігрові майданчики, сучасні підприємства, створюються нові куточки відпочинку.

Чорноморськ в своїй  категорії – місто найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку, що підтверджено не тільки  отриманими відзнаками, а й відгуками мешканців та гостей міста.  Динамічна робота підприємств, чиста питна вода, прекрасно обладнані пляжі, красиві двори і місця відпочинку, якісні дороги,  широка мережа торговельних і побутових підприємств, розважальних закладів - все це робить Чорноморськ не тільки бізнес-центром, а й туристично привабливим містом, а ще -  по-справжньому затишним і комфортним - де приємно жити, працювати і відпочивати.

Сьогодні Чорноморськ – це прогресивне місто, в якому впроваджуються європейські цінності та стандарти життя, приділяється велика увага розвитку міжнародних відносин. Саме за досягнення у цих напрямках  Парламентська Асамблея Ради Європи в 2013 році нагородила місто – «Дипломом Європи», а в 2016 році Чорноморськ був удостоєний  Прапора Пошани – другої потужної сходини  системи нагород цієї найбільшої Європейської організації.

Чорноморськ - це не тільки місто крупних промислово - транспортних підприємств, але й прекрасне місце для відпочинку на чорноморському узбережжі, яке  зачаровує своєю свіжістю і затишком. Гордістю і надбанням громади є комунальний пляж, який вже багато років поспіль підтверджує право володіти Міжнародним сертифікатом якості пляжів - «Блакитний прапор».

Головним надбанням Чорноморська є його жителі, для яких створені умови, які максимально сприяють розвитку їх творчого, інтелектуального і духовного потенціалу. У місті побудовано сучасний Центр культури і мистецтв, створений Музей образотворчих мистецтв імені Олександра Білого з безцінною колекцією порцеляни, працює Дитяча школа мистецтв імені Л. Нагаєва, вихованці якої прославляють рідне місто і країну далеко за її межами на всеукраїнських і міжнародних конкурсах, фестивалях та змаганнях.

Чорноморськ по праву називають спортивним містом. Тут створена спортивна інфраструктура, яка відповідає міжнародним нормам і вимогам: сучасні стадіони, тренажерні, спортивні та дитячі майданчики. Велике значення в місті приділяється розвитку фізичного виховання серед учнівської молоді. Створені найкращі умови для занять фізичною культурою в навчальних закладах міста - побудовані сучасні шкільні стадіони та пришкільні спортивні майданчики. Асоціація спортивних журналістів України присвоїла Чорноморську титул самого спортивного міста країни. Імена чорноморських спортсменів звучать на п'єдесталах міжнародних змагань найвищого рівня за багатьма олімпійськими і неолімпійськими  видами  спорту. У Чорноморську регулярно проходять спортивні збори і змагання всіх рівнів. У місті успішно функціонує Палац спорту «Юність.

Ми проводимо масштабну роботу по впровадженню ідей європейської єдності, активно пропагуючи європейські цінності у всіх сферах життєдіяльності міста серед різних вікових категорій, розвиваємо і поглиблюємо міжнародні відносини, тісно спілкуємося з іншими муніципалітетами країн Європейського Союзу: м. Тчев (Польща), м. Сіная (Румунія), м. Маарду (Естонія), м. Нарва (Естонія), м. Девня (Болгарія). Всього угоди про побратимські відносини Чорноморськ підтримує з 10 містами Європи та Азії. Постійно ведеться робота по встановленню нових дружніх зв'язків з містами світу. Адже наше  місто завжди готове  вчитися чомусь новому і ділиться своїм досвідом з друзями. Здійснювати європейську інтеграцію, впроваджувати європейські ідеї в місті допомагає співпраця з посольствами та консульствами європейських країн в Україні та нашому регіоні.

Чорноморськ продовжує динамічно рухатись вперед, попереду у нього багато планів і цікавих проектів.  Воно  по праву може пишатися своїм внеском у розвиток і зміцнення нашої квітучої України. Чорноморськ - місто яскравих фарб, реалізації зухвалих проектів і здійснення заповітних бажань.

Чорноморськ - місто добрих людей!

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань