Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 1504–VIII «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»

22222.jpg

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 1504–VIII «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». 7 жовтня цей документ набув чинності

Тепер небайдужі дорослі люди, які мають сили й бажання, можуть стати наставниками, друзями та порадниками для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримати й підготувати їх до дорослого життя.

Завданнями наставництва є визначення та розвиток здібностей дитини, реалізація її інтересів у професійному самовизначенні. Закон передбачає також формування у вихованців практичних навичок, спрямованих на їх адаптацію до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг. Наставники повинні будуть вчити дітей спілкуватися, щоб у майбутньому вони могли адаптуватися в суспільстві і вміли долати складні життєві ситуації.

Наставництво може здійснюватися тільки повнолітньою дієздатною особою, яка пройшла курс підготовки з проблем соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя, добровільно й безоплатно.

Наставник має право відвідувати вихованця за місцем його проживання, навчання, лікування, оздоровлення, а також за згодою дитини та законних її представників спілкуватися з нею поза місцем її проживання, зокерма запрошувати дитину у свою сім’ю у святкові дні, під час канікул. Наставник може надавати своєму вихованцю допомогу в отриманні додаткових освітніх, соціальних, реабілітаційних, оздоровчих послуг.

Підготовкою кандидатів у наставники займається Чорноморський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

З питань наставництва звертайтесь до Чорноморського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Чорноморськ, вул.. 1 Травня, 3, д/б «Райдуга», каб. 609, тел. 0268-42397.

 

                       

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань