Повідомлення про прийняття нової нормативної грошової оцінки земель міста Чорноморська

18562-768x512.jpg

Оцінка землі є однією з вирішальних складових ефективного використання земельних ресурсів держави, яка забезпечує встановлення обґрунтованих платежів за землю. Нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюють для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкування та дарування земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення проводиться у відповідності до норм Закону України «Про оцінку земель» не рідше ніж один раз на п’ять – сім років.

На території Чорноморської міської ради Одеської області на теперішній час діє нормативна грошова оцінка землі, яка була затверджена у 2011 році та вступила в дію з 01.01.2012 року. Щороку її індексували, але вона є далекою від реальної вартості землі.

З часу розробки технічної документації, з попередньої нормативної грошової оцінки землі відбулися значні зміни. У розвиток інфраструктури міста здійснені інвестування у будівництво і реконструкцію вулично-дорожньої мережі, в удосконалення системи інженерного забезпечення водопроводів, водовідведення, електромережі, інженерної підготовки території та благоустрою. Збільшилась кількість земель комерційного використання, суттєво змінилися показники на ринку нерухомості.

У зв’язку із закінченням терміну дії нормативної грошової оцінки землі (крайній термін дії до 31.12.2018 року), у 2017-2018 роках на виконання рішення Чорноморської міської ради Одеської області від 07.04.2017 року № 224-VІІ "Про проведення нормативної грошової оцінки земель населеного пункту міста Чорноморська (у тому числі: сел. Олександрівка, с. Бурлача Балка, с. Малодолинське) в межах Чорноморської міської ради Одеської області" Державним підприємством Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "ДІПРОМІСТО" імені Ю.М. Білоконя розроблено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста, яка затверджена рішенням Чорноморської міської ради Одеської області від 08.06.2018 року № 344-VІІ, та вступає в дію з 01.01.2019 року.

Зміна нормативної грошової оцінки землі є підставою для перегляду розміру податку на майно (в частині плати за землю), а саме: земельного податку та орендної плати за землю. У зв’язку з цим власникам та землекористувачам земельних ділянок, які розташовані на території Чорноморської міської ради Одеської області, необхідно з 15 січня 2019 року отримати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель. Саме цей витяг потрібен для обчислення суми плати за землю. Для здійснення розрахунку розміру орендної плати за земельну ділянку комунальної власності з 01.01.2019 року орендарям земельних ділянок необхідно звернутися за адресою: 68003 Одеська область, м. Чорноморськ. проспект Миру. 33 кабінети 122, 206. Телефони: 2-42-70; 5-20-42. При собі обов’язково мати копії документів на землю та вищезазначений витяг про нормативну грошову оцінку землі.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань