Фактори, що впливають на якість насіння

posiv.jpg

Кожен сільгоспвиробник завжди бажає отримувати насіння високої якості. Існує безліч факторів, що впливають на якість насіння. На них необхідно звертати особливу увагу при вирощуванні сільськогосподарських культур.

— Екологічні умови вирощування кожного конкретного регіону та погодні умови саме на час вирощування. Різні зони, а, відповідно, різні умови вирощування здатні створити різницю у 80 %.

Тепла і сонячна погода під час наливу та достигання зернових культур сприяють отриманню насіння з високими якісними показниками. І навпаки, волога, прохолодна погода сприятиме виляганню посівів, розвитку хвороб, і як наслідок, посівні і урожайні характеристики насіння різко знижуються.

-Технологія вирощування. Встановлено, що кількісні показники врожаю залежать від якомога ефективнішого поєднання густоти посіву, та створення максимально продуктивних умов розвитку для кожної рослини. Якість насіння, у свою чергу, залежить від величини, схожості, стійкості проти хвороб тощо. Першим кроком до отримання гарного врожаю є вибір найкращого попередника, який би сприяв підготовці ґрунту до вирощування саме цієї культури, та не створював видового чи сортового засмічення.

Особливої уваги потребують такі елементи, як строки сівби, норми висіву, спосіб сівби ті підготовка посівного матеріалу. Якщо посіви зрідженні, отримується насіння різної форми, розмірів та якості. Занадто густі посіви теж мають поганий результат – насіння з малою масою та силою росту. Строки сівби слід обирати з врахуванням особливостей метеорологічних та екологічних умов, сортових особливостей та інших важливих факторів. Особливо важливу роль строки сівби мають при вирощуванні озимих культур.

Обробка насіння стимуляторами росту підвищує імунітет до хвороб та закладає фундамент майбутнього розвитку. Таке насіння краще переживає зміни погодних умов і легше пристосовується до конкретної ситуації.

Систему удобрення розробляють також у  комплексі з іншими чинниками. В залежності від особливостей ґрунту рослина може відчувати потребу у тому чи іншому елементі живлення. Надмірні дози одного елемента можуть призвести до згубних наслідків. Для прикладу, перенасичення рослини азотом сприяє розвитку хвороб та погіршує якісні характеристики насіння. В удобренні головне – оптимальне співвідношення макро- та мікроелементів.Також під час росту і розвитку рослин потрібно вміти оперативно реагувати на ті чи інші зміни.

Значний вплив на якісь насіння та кількісні характеристики врожаю також мають строки і способи збирання.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань