Про амністію щодо самочинно збудованих об’єктів

named.png

31 серпня 2018 року набрав чинності Наказ Мінрегіону 03.07.2018 року № 158 «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт» (далі Порядок).

Вказаний Наказ встановлює процедури та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозвільного документа на виконання будівельних робіт індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 квадратних метрів, збудованих у період з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року, а також будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року.

З 18 січня 2019 року не потрібно отримувати в органах містобудування та архітектури довідки щодо відповідності місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм.

Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється безоплатно відділом державного архітектурно-будівельногоконтролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради протягом 10 робочих днів з дня подання відповідної заяви власниками (користувачами) земельних ділянокна яких розташовані такі об’єкти (територія Чорноморської міської ради: м. Чорноморськ, сел. Олександрівка, сел. Малодолинське, сел. Бурлача Балка).

Замовник (або уповноважена особа) подає з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративні послуги» (до Центру надання адміністративних послуг м.Чорноморськ, просп..Миру,33, к.110, тел.(04868) 6-40-05, (093) 54-64-111) або через електронний кабінет замовника заяву про прийняття в експлуатацію об’єкта, до якої додаються:

1) один примірник заповненої декларації;

2) звіт (для індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею понад 300 кв.м., а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею понад 100 кв.м);

3) засвідчені в установленому порядку копії:

документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;

технічного паспорта (з відміткою для індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 кв.м. включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 кв.м.).

Заяву про прийняття в експлуатацію об’єкта підписують також співвласники земельної ділянки та/або зазначеного об’єкта (у разі їх наявності).

Дані, зазначені в декларації, мають узгоджуватися з документами, які подаються разом з нею. Замовник є відповідальним за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації, відповідно до вимог чинного законодавства.

Якщо декларацію подано чи оформлено з порушенням вимог, установлених Порядком, у тому числі у разі виявлення невідповідності поданих документів вимогам законодавства, недостовірних відомостей у поданих документах,відділ державного архітектурно-будівельногоконтролю виконавчого комітету Чорноморської міської радиповертає замовнику декларацію та подані документи на доопрацювання з обґрунтуванням причин.

Після усунення недоліків, що стали підставою для прийняття рішення про повернення декларації на доопрацювання, замовник може повторно звернутисядля реєстрації декларації згідно з Порядком.

Датою прийняття в експлуатацію об’єкта є дата реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

До власників (користувачів) земельних ділянок, які подали документи про прийняття в експлуатацію об’єктів відповідно до умов Порядку, штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів, що дають право на їх виконання, та за експлуатацію або використання об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, не застосовуються.

Порядок та бланки документів за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0976-18#Text. В Центрі надання адміністративних послуг м. Чорноморськ, просп. Миру, 33, к.110 також наявні бланки документів та зразки їх заповнення.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань