Нарада з питань щодо вирішення проблеми безпритульних тварин

1.jpg

8 квітня міський голова Василь Гуляєв провів робочу нараду з питання будівництва притулку для тварин на території Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, в якій взяли участь секретар міської ради Олег Поліщук, заступник міського голови Георгій Нарожний, представники депутатського корпусу, керівництво КП «МУЖКГ», волонтери та представники громадських організацій.

Начальник комунального підприємства «Міське управління житлово-комунального господарства» Сергій Миза ознайомив присутніх з проєктом новобудови, надавши орієнтовний перелік послуг,  які будуть надаватися тваринам на території притулку. За проєктом планується створення приміщення на 187 собак та 40 метрів квадратних для котів з урахуванням сезонів утримання. На території буде знаходитись: зоомагазин, ветеринарна клініка та аптека, майданчик для тренувань, вольєри для тимчасового утримання, карантинне приміщення, «готель» для тварин, власники яких зможуть залишати свого улюбленця за потребою, крематорій та колумбарій для тварин тощо. Сергій Васильович зазначив, що більша частина послуг буде платними, що надасть можливість притулку самостійно заробляти кошти на власні потреби, адже утримання 1 собаки у притулку коштує, приблизно, тисячу гривень на місяць. На даний час, за попередніми розрахунками, для отримання проєкту необхідно більше 500 тисяч гривень,  і це тільки початок.

Заступник міського голови Георгій Нарожний зазначив, що гуманне ставлення до тварин, безумовно, потрібне, але не на шкоду здоров’ю жителів міста. Стерилізація повністю не вирішує дану проблему, потрібно шукати комплексний підхід, який поєднає регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, та проводити роботу із власниками собак щодо їх відповідальності за домашніх тварин. Будівництво притулку - це вже початок вирішення проблеми, адже в даному випадку рішення не може бути миттєвим, а потрібно починати діяти вже зараз.

Підводячи підсумки, міський голова дав доручення у найближчий термін створити робочу групу по вирішенню проблеми безпритульних тварин на території громади та запросив волонтерів, небайдужих громадянам, які намагаються самостійно, власними силами допомагати бездомним тваринам, долучатися до робочої групи. Міський голова наголосив, що всі дії міської влади будуть здійснюватися виключно в правовому полі.  Василь Олександрович зауважив, що безпритульні тварини не беруться бозна-звідки. Колись їх або їхніх батьків викинув на вулицю хтось із мешканців. В європейських країнах за це передбачено серйозну відповідальність. На жаль, закон «Про захист тварин від жорстокого поводження» її не передбачає. Міський голова ще раз звернувся до мешканців міста: «Якщо вирішили завести вдома тварину, спочатку подумайте, чи зможете ви її утримувати, чи готові до труднощів, що пов’язаних з цим».

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань