Інформація щодо захистних споруд цивільного захисту

111.jpg

Державна служба України з надзвичайних ситуацій щодо надання інформації стосовно порядку організації виконання завдань, передбачених Національним планом дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року та планом заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженими розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 07 квітня 2021 р. № 285-р та від 04 серпня 2021 р. № 883-р відповідно, щодо пристосування захисних споруд цивільного захисту для потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (далі - пристосування) повідомляє.

Зазначеними документами, зокрема, передбачено завдання щодо розроблення та включення до регіональних та місцевих програм цивільного захисту питань щодо забезпечення доступу маломобільних груп населення, у тому числі осіб з інвалідністю, до захисних споруд цивільного захисту (далі — захисні споруди), зокрема проведення оцінки потреб, планування фінансування для створення умов, визначення строків облаштування споруд цивільного захисту засобами, що забезпечують такий доступ.

Необхідно зазначити, що виконання заходів капітального характеру, необхідних для забезпечення доступу маломобільних груп населення, у тому числі осіб з інвалідністю, до захисних споруд, має здійснюватися під час їх будівництва (нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції, реставрації) з урахуванням вимог ДБН В.2.2-5-97 “Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту” та ДБН В.2.2-40 “Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення” (далі - ДБН “Інклюзивність”).

Виконання зазначених завдань у цьому випадку передбачає розроблення та затвердження в установленому порядку проектної документації, складення кошторисів на виконання відповідних будівельних робіт.

ДБН “Інклюзивність”, зокрема передбачає розумне пристосування об'єктів, що експлуатуються, зокрема и захисних споруд, під час їх реконструкції, капітального ремонту та реставрації. Таким розумним пристуванням можуть бути допоміжні технічні засоби та механізми (пандуси, підйомні пристрої, механізми, переносні апарелі).

Також у визначених законодавством, що діє у сфері містобудівної діяльності, випадках можливе дообладнання входів до захисних споруд під час проведення поточних ремонтних робіт (без розробки проектної документації) шляхом виготовлення та установлення технічних засобів та механізмів, що не потребують проведення будівництва, зокрема відкидних пандусів, настилів на сходи, переносних апарелей тощо, за умов відповідності таких пристроїв вимогам безпеки експлуатації та пожежної безпеки, насамперед щодо відповідності встановленим до шляхів евакуації вимогам.

Фінансування таких заходів має передбачатися під час розроблення та затвердження регіональних і місцевих програм цивільного захисту у відповідності до вимог Бюджетного кодексу України. Враховуючи вищезазначене, відповідні видатки у вищезазначених програмах можуть передбачатися виключно для пристосування захисних споруд комунальної форми власності.

Фінансування заходів з пристосування захисних споруд державної форми власності має передбачатися центральними органами виконавчої влади, до сфери яких належать такі споруди, з Державного бюджету України або за рахунок видатків їх балансоутримувачів. Пристосування захисних споруд приватної форми власності має здійснюватися за рахунок коштів їх власників.

За аналогічним принципом мають плануватися та фінансуватися заходи з пристосування споруд подвійного призначення і найпростіших укриттів.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань