Всесвітній Кліматичний Марш

123.jpg

Проблема зміни клімату з кожним роком стає все актуальнішою та стосується широкого кола глобальних явищ, що виникають, переважно, через діяльність людини.  Позиція вчених по даному питанню давно відома, і доповіді з попередженнями з'являються постійно.

Ми з вами також спостерігаємо за наслідками зміни клімату, як відбуваються в Україні.

У 2020 році через відсутність системних заходів адаптації до зміни клімату та заходів, які б попереджували негативні явища, Україна витратила Державного бюджету 2 689 млн. грн. Ці кошти були витрачені на попередження та ліквідацію надзвичайних ситуацій – боротьбу з пожежами (понад 160 га лісів та с/г земель були пошкоджені), ліквідацію наслідків повеней на Західній Україні (затоплено порядку 10 тисяч житлових будинків, дороги, мости, с/г землі). Безсніжна зима та спекотне літо негативно впливає на сільське господарство (втрати врожаю кукурудзи на 203 тис. га., дуже низька врожайність на 718 тис. га).

В 2021 році ми спостерігали за повенями в Одесі, Києві, Львові, Дніпрі, Житомирі, Запоріжжі. В населених пунктах України були зафіксовані температурні рекорди і 2021 рік став одним з найспекотніших 195 країн світу взяли на себе підвищені зобов'язання та розпочали політику щодо скорочення викидів СОта переходу на відновлювальні джерела енергії.

М. Чорноморськ, як учасник Європейської програми «Угода мерів», в 2017 році взяв на себе зобов’язання щодо зменшення викидів СОна 30% до 2030 року. Досягнути цього можна запровадивши систему міського енергетичного менеджменту та здійснивши низку заходів з термомодернізації будівель, заміни застарілих інженерних мереж та обладнання, реформування системи міського транспорту та вуличного освітлення.

До першочергових заходів можна також віднести  роботу з мешканцями міста, учнівською молоддю щодо популяризації знань щодо економного використання та ощадливого споживання енергетичних ресурсів,.

26 вересня, в рамках всесвітнього Кліматичного Маршу, за підтримки громадських організацій «Чорноморський жіночий клуб» та «Екодія» в приміщенні Центру еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (просп.Миру, …) пройде відкритий урок щодо популяризації руху щодо пом’якшення та адаптації до змін клімату. В рамках уроку відбудеться:

  • спілкування з експертами ГО «Чорноморський жіночій клуб»;
  •  перегляд тематичних фільмів щодо зміни клімату;
  • мозковий штурм «Яка моя екодія? Країна! Місто! Дім!»;
  • Майстер клас в Еко-Майстерні – «Друге життя речей».

До участі запрошуються зацікавлені мешканці міста, школярі середніх та старших класів!

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань