КАРТКА ДОКУМЕНТА

Протокол п'ятнадцятої сесії Чорноморської міської ради Одеської області VII скликання

Тип документу

Протоколи засідань міської ради

Ідентифікаційний номер

97908A37-614E-4772-8F65-A95F1E585A24

Номер рішення

Протокол п'ятнадцятої сесії Чорноморської міської ради Одеської області VII скликання

Версія

1

Мова інформації

Українська

Формат набору данних

xls

Формат стиснення

Розпорядник інформації

Організаційний відділ

Відповідальна особа

Кушніренко Н.В.

Email відповідальної особи

Зміст документу

Ключовi слова: Законодавство .

Перше оприлюднення

02.12.2016

09:00

Останні зміни

06.04.2017

16:59

Дата прийняття

02.12.2016

Частота оновлення

У разі змін протягом 5 робочих днів

ПРОТОКОЛ П'ЯТНАДЦЯТОЇ СЕСІЇ ЧОРНОМОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАЧТІ VII СКЛИКАННЯ 25.11.2016 - УТОЧНЕНА ВЕРСІЯ (У ЗВ'ЯЗКУ З ВИЯВЛЕНОЮ ТЕХНІЧНОЮ ПОМИЛКОЮ) 

Протокол 
   п'ятнадцятої сесії  Чорноморської міської ради Одеської області VII скликання
                 
м.Чорноморськ         25 листопада 2016 року
Актова зала   10.00    
Всього - 36 депутатів            
Присутні - 35 депутати (список додається)            
Сесію веде міський голова     Хмельнюк В.Я.  
Секретаріат:         Біляєва О.В.  
            Журило С.І.  
            Міркула С.В.  
Порядок денний:
1. Додатково. Про затвердження на посаду заступника Чорноморського  міського   голови  з  питань діяльності   виконавчих   органів   ради  Крука Ю.Ю.  
2. Додатково. Про внесення доповнень до рішення Чорноморської міської ради Одеської області  від 24.12.2015 року № 20-VІI "Про утворення виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області VІI скликання, визначення його чисельності та затвердження його персонального складу".                    
3. Про виконання міського бюджету міста Чорноморська за  9 місяців 2016 року.
4. Про  внесення  змін та доповнень до  рішення  Чорноморської міської  ради Одеської області від  24 грудня  2015  року  №  16-VІІ  “Про міський бюджет  міста  Чорноморська  на   2016 рік”.
5. Про бюджет міста Чорноморська на 2017 рік.                                         
6. Про створення територіального дорожнього фонду у складі бюджету міста Чорноморська.
7. Про внесення змін та доповнень до рішення Чорноморської міської ради Одеської області від 12.03.2016 року № 39-VII «Про міську програму «Здоров’я населення Чорноморської територіальної громади» на 2016-2020 роки».       
8. Про внесення змін до рішення Чорноморської міської ради Одеської області від 05.01.2015 року № 579-VI « Про встановлення надбавок та премій міському голові та його заступникам».
9. Про надання комунальним підприємствам Чорноморської міської ради Одеської області пільги щодо сплати земельного податку за земельні ділянки.                                     
10. Про  затвердження  незалежної  оцінки будівлі та споруд автостоянки,  розташованих  за   адресою: Одеська область, м. Чорноморськ вул. Парусна, 1-С (колишня адреса: Одеська область,   м. Іллічівськ, вул. Героїв  Сталінграду, 1-С), у  зв’язку  з     відчуженням     шляхом   викупу орендарем - приватним підприємством  “СТО   ПЛЮС”.            
11. Про надання  згоди  на безоплатне  прийняття  до комунальної власності Чорноморської  територіальної громади в особі Чорноморської міської ради  Одеської області закладу фізичної культури та спорту - Палацу спорту  «Юність», розташованого  за адресою:  Одеська  область,  м.  Чорноморськ,  проспект Миру, 20 (колишня адреса: Одеська область, м. Іллічівськ,  вул. Леніна,20), основних фондів та необоротних активів, що забезпечують його функціонування, які знаходяться в державній  власності  в особі Міністерства інфраструктури України та перебувають на балансі Іллічівської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України».
12. Про надання  згоди  на безоплатне  прийняття до комунальної власності  Чорноморської територіальної громади в особі  Чорноморської міської ради  Одеської області об’єктів  державної власності: напірного колектору, госпфекальної насосної станції, Малодолинського колектору, зовнішньої   госпфекальної     каналізації,    які перебувають на балансі приватного акціонерного товариства  “ІСРЗ”.                                                                                                  
13. Про надання  згоди  на безоплатне  прийняття до комунальної власності  Чорноморської територіальної громади в особі Чорноморської міської ради Одеської області частини  внутрішньо прибудинкових мереж водопостачання та водовідведення, що  знаходяться  у 13-му мікрорайоні міста Чорноморська і є власністю   ТОВ “Стройтехснаб”.           
14. Про надання  згоди  на безоплатне  прийняття до комунальної власності  Чорноморської територіальної громади в особі  Чорноморської міської ради Одеської області будівлі центрального теплового пункту з обладнанням, розташованої за адресою: Одеська  область, м. Чорноморськ, проспект Миру, 27-Д   від  обслуговуючого  кооперативу “КОЛЬОРОВИЙ БУЛЬВАР”.
15. Про передачу з балансу комунального підприємства «Міське управління житлово-комунального господарства» Чорноморської міської ради Одеської області на баланс комунального підприємства «Чорноморськтеплоенерго» Чорноморської міської ради Одеської області вузлу теплової енергії житлового будинку  за адресою: Одеська  область,   м. Чорноморськ, проспект Миру, 35-А.
16. Про внесення змін до рішення Чорноморської міської ради Одеської області від 10.06.2016 року № 102-VII «Про затвердження Статуту комунального підприємства «Міське управління житлово - комунального господарства» Чорноморської міської ради Одеської області (у новій редакції)».
17. Про  внесення змін до рішення Чорноморської міської ради Одеської області від 10.06.2016 року № 98-VII «Про затвердження Статуту комунального підприємства «Чорноморськтеплоенерго» Чорноморської міської ради Одеської області (у новій редакції)». 
18. Про внесення змін та доповнень до рішення Чорноморської міської ради Одеської області    від 12.03.2016 року № 67 «Про затвердження структури та загальної чисельності апарату виконавчих органів Чорноморської міської ради Одеської області».
19. Про внесення змін до рішення Чорноморської  міської  ради  Одеської областівід  11.10.2013 року № 405-VI  “Про затвердження списку народних засідателів Іллічівського  міського   суду  Одеської  області”.    
20. Про затвердження   мирової   угоди між Чорноморської міською радою та Публічним акціонерним товариством «ЖАНА».      
21. Про надання дозволу на продаж земельної ділянки площею 0,925 га за адресою: Одеська область, м. Чорноморськ, вул. Віталія Шума, 4-А товариству з обмеженою відповідальністю “ПЕРЕСУВНА МЕХАНІЗОВАНА КОЛОНА № 19”.  
22. Про земельні правовідносини.   
Голосування за початок роботи пленарного засідання сесії: "за"- 35,
"проти" - 0,   "утримались" - 0, не голосував -1.                  
Голосування за  чисельний  та  персональний  склад  секретаріату сесії  у кількості трьох осіб, а саме: Біляєвої Ольги Вікторівни,  Журили Сергія Івановича,  Міркули Сергія Володимировича:  "за"- 35, "проти" - 0,  "утримались" - 0, не голосував -1.            
                                                                                                                                                    
Голосування за порядок денний за основу: "за"- 35,  "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1. 
Голосування за порядок денний в цілому: "за"- 35, "проти" - 0,   "утримались" - 0,  не голосував -1.                          
Голосування за регламент роботи пленарного засідання сесії: "за"- 35, "проти" - 0,   "утримались" - 0, не голосував -1.                 
Слухали: 1. Додатково. Про затвердження на посаду заступника Чорноморського  міського   голови  з  питань діяльності   виконавчих   органів   ради  Крука Ю.Ю.  
    Інформація Хмельнюка В.Я.міського голови.
Виступили: Крук Ю.Ю., Хмельнюк В.Я., міський голова
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 153-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 2. Додатково. Про внесення доповнень до рішення Чорноморської міської ради Одеської області  від 24.12.2015 року № 20-VІI "Про утворення виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області VІI скликання, визначення його чисельності та затвердження його персонального складу".                    
    Інформація Хмельнюка В.Я.міського голови.
  Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 154-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 3. Про виконання міського бюджету міста Чорноморська за  9 місяців 2016 року.
    Інформація Чумель Н.І.,  заступника міського голови.
  Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 155-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 4. Про  внесення  змін та доповнень до  рішення  Чорноморської міської  ради Одеської області від  24 грудня  2015  року  №  16-VІІ  “Про міський бюджет  міста  Чорноморська  на   2016 рік”.      
    Інформація Чумель Н.І.,  заступника міського голови.
  Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 156-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 5. Про бюджет міста Чорноморська на 2017 рік.                                         
    Інформація Чумель Н.І.,  заступника міського голови.
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 157-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 6. Про створення територіального дорожнього фонду у складі бюджету міста Чорноморська.      
    Інформація Чумель Н.І.,  заступника міського голови.
  Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 158-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 7. Про внесення змін та доповнень до рішення Чорноморської міської ради Одеської області від 12.03.2016 року № 39-VII «Про міську програму «Здоров’я населення Чорноморської територіальної громади» на 2016-2020 роки».             
    Інформація Чумель Н.І.,  заступника міського голови.
  Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 159-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 8. Про внесення змін до рішення Чорноморської міської ради Одеської області від 05.01.2015 року № 579-VI « Про встановлення надбавок та премій міському голові та його заступникам».      
    Інформація Чумель Н.І.,  заступника міського голови.
  Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 160-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 9. Про надання комунальним підприємствам Чорноморської міської ради Одеської області пільги щодо сплати земельного податку за земельні ділянки.                                           
    Інформація Чумель Н.І.,  заступника міського голови.
  Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 161-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 10. Про  затвердження  незалежної  оцінки будівлі та споруд автостоянки,  розташованих  за   адресою: Одеська область, м. Чорноморськ                         вул. Парусна, 1-С (колишня адреса: Одеська область,   м. Іллічівськ,                вул. Героїв  Сталінграду, 1-С), у  зв’язку  з     відчуженням     шляхом   викупу орендарем - приватним підприємством  “СТО   ПЛЮС”.            
    Інформація Чумель Н.І.,  заступника міського голови.
  Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 162-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 11. Про надання  згоди  на безоплатне  прийняття  до комунальної власності Чорноморської  територіальної громади в особі Чорноморської міської ради  Одеської області закладу фізичної культури та спорту - Палацу спорту  «Юність», розташованого  за адресою:  Одеська  область,                    м.  Чорноморськ,  проспект Миру, 20 (колишня адреса: Одеська область, м. Іллічівськ,  вул. Леніна,20), основних фондів та необоротних активів, що забезпечують його функціонування, які знаходяться в державній  власності  в особі Міністерства інфраструктури України та перебувають на балансі Іллічівської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України».
    Інформація Чумель Н.І.,  заступника міського голови.
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 163-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 12. Про надання  згоди  на безоплатне  прийняття до комунальної власності  Чорноморської територіальної громади в особі  Чорноморської міської ради  Одеської області об’єктів  державної власності: напірного колектору, госпфекальної насосної станції, Малодолинського колектору, зовнішньої   госпфекальної     каналізації,    які перебувають на балансі приватного акціонерного товариства  “ІСРЗ”.                                                                                                  
    Інформація Пічахчі Л.В.,  заступника міського голови.
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35 (одностайно), "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 164-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 13. Про надання  згоди  на безоплатне  прийняття до комунальної власності  Чорноморської територіальної громади в особі Чорноморської міської ради Одеської області частини  внутрішньо прибудинкових мереж водопостачання та водовідведення, що  знаходяться  у 13-му мікрорайоні міста Чорноморська і є власністю   ТОВ “Стройтехснаб”.           
    Інформація Пічахчі Л.В.,  заступника міського голови.
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 165-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 14. Про надання  згоди  на безоплатне  прийняття до комунальної власності  Чорноморської територіальної громади в особі  Чорноморської міської ради Одеської області будівлі центрального теплового пункту з обладнанням, розташованої за адресою: Одеська  область,                              м. Чорноморськ, проспект Миру, 27-Д   від  обслуговуючого  кооперативу “КОЛЬОРОВИЙ БУЛЬВАР”.
    Інформація Пічахчі Л.В.,  заступника міського голови.
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 166-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 15. Про передачу з балансу комунального підприємства «Міське управління житлово-комунального господарства» Чорноморської міської ради Одеської області на баланс комунального підприємства «Чорноморськтеплоенерго» Чорноморської міської ради Одеської області вузлу теплової енергії житлового будинку  за адресою: Одеська  область,   м. Чорноморськ, проспект Миру, 35-А.
    Інформація Пічахчі Л.В.,  заступника міського голови.
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 167-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 16. Про внесення змін до рішення Чорноморської міської ради Одеської області від 10.06.2016 року № 102-VII «Про затвердження Статуту комунального підприємства «Міське управління житлово - комунального господарства» Чорноморської міської ради Одеської області (у новій редакції)».
    Інформація Пічахчі Л.В.,  заступника міського голови.
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 168-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 17. Про  внесення змін до рішення Чорноморської міської ради Одеської області від 10.06.2016 року № 98-VII «Про затвердження Статуту комунального підприємства «Чорноморськтеплоенерго» Чорноморської міської ради Одеської області (у новій редакції)». 
    Інформація Пічахчі Л.В.,  заступника міського голови.
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 169-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 18. Про внесення змін та доповнень до рішення Чорноморської міської ради Одеської області    від 12.03.2016 року № 67 «Про затвердження структури та загальної чисельності апарату виконавчих органів Чорноморської міської ради Одеської області».
    Інформація Лубковського І.А., керуючого справами виконкому.
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 170-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 19. Про внесення змін до рішення Чорноморської  міської  ради  Одеської областівід  11.10.2013 року № 405-VI  “Про затвердження списку народних засідателів Іллічівського  міського   суду  Одеської  області”.    
    Інформація Лубковського І.А., керуючого справами виконкому.
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 171-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 20. Про затвердження   мирової   угоди між Чорноморської міською радою та Публічним акціонерним товариством «ЖАНА».            
    Інформація Биченка С.Я.,  заступника міського голови.
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 172-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
Слухали: 21. Про надання дозволу на продаж земельної ділянки площею 0,925 га за адресою: Одеська область, м. Чорноморськ, вул. Віталія Шума, 4-А товариству з обмеженою відповідальністю “ПЕРЕСУВНА МЕХАНІЗОВАНА КОЛОНА № 19”.  
    Інформація Биченка С.Я.,  заступника міського голови.
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 35, "проти" - 0, "утримались" - 0, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення № 173-VІI  від  25.11.2016р. прийнято (додається)     
До початку обговорення  22 питання порядку денного оголошена заява  депутата міської ради Шлапака О.П. (додається до протоколу).
    
Шлапак О.П. Усувається  від обговорення та не буде брати участі у голосуванні з пункту 3.3 «Про поновлення договору оренди землі площею 0,8600 га ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ФІРМІ «ЛІМАН» для розташування виробничої бази за адресою: Одеська область, м. Чорноморськ, с. Бурлача Балка, вул. Приморська,31, строком на 49 років». Питання стосується його, у зв'язку з чим у нього виникає приватний інтерес щодо вирішення зазначеного питання, що свідчить про ознаки потенційного конфлікту інтересів.


    
   
Слухали: 22. Про земельні правовідносини.   
    Інформація Биченка С.Я.,  заступника міського голови, який запропонував проголосувати за перелік земельних питань, враховуючи наступні пропозиції, а саме:   
    п. 3.3 «Про поновлення договору оренди землі площею 0,8600 га ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ФІРМІ «ЛІМАН» для розташування виробничої бази за адресою: Одеська область, м. Чорноморськ, с. Бурлача Балка, вул. Приморська,31, строком на 49 років»  -  проголосувати окремо;                                                      
    п. 3.4  "Про поновлення договору оренди землі площею 0,6960 га ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ФІРМІ «ЛІМАН» для реконструкції, експлуатації та обслуговування будівель та споруд бази стоянки та обслуговування суден за  адресою: Одеська область, м. Чорноморськ,  с. Бурлача Балка, вул. Центральна, 99-Б,      строком  на  5  років"    -   зняти з розгляду за  заявою суб'єкта подання; 
  п. 3.15 "Про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю  "ІН-КОМ-БУД" нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,3750 за адресою: Одеська область,  м. Чорноморськ, вул. Пляжна, 6, 8, з коефіцієнтом функціонального використання 0,5 (землі, зайняті поточним будівництвом та відведені під майбутнє будівництво) строком на один рік (з 01.01.2017 року до 31.12.2017 року)"  - зняти з розгляду.
  п 3.16   "Про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю "ІН-КОМ-БУД" нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,3240 га з коефіцієнтом функціонального використання 0,5 за адресою: Одеська область, м. Чорноморськ, вул. Пляжна, 11, 13, з коефіцієнтом функціонального використання 0,5 (землі, зайняті поточним будівництвом та відведені   під майбутнє будівництво) строком на один рік (з 01.01.2017 року до 31.12.2017 року)  - зняти з розгляду.
  Голосування за прийняття рішень за основу та в цілому з урахуванням запропанованих пропозиції:  "за" - 34, "проти" - 0, "утримались" - 0,  не голосували -2.             
 Виступив: Хмельнюк В.Я., міський голова, поставив на голосування пункт 3.3  переліку земельних питань «Про поновлення договору оренди землі площею 0,8600 га ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ФІРМІ «ЛІМАН» для розташування виробничої бази за адресою: Одеська область, м. Чорноморськ, с. Бурлача Балка, вул. Приморська,31, строком на 49 років».
    Голосування за прийняття рішення за основу та в цілому:                           "за" - 34, "проти" - 0, "утримався" - 1, не голосував -1.             
    Чорноморська міська рада вирішила:
     Рішення  з № 174-VІI по №174/93-VІI  від  25.11.2016р. прийняті (додаються)     
Міський голова                            В.Я. Хмельнюк

Файли документу

Відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” публічна інформація у формі відкритих даних (відкриті дані) оприлюднюється для вільного та безоплатного доступу до неї. Відкриті дані дозволені для їх подальшого вільного використання та поширення. Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, зокрема в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту відкриті дані з обов’язковим посиланням на джерело їх отримання. Умовою будь-якого подальшого використання відкритих даних є обов’язкове посилання на джерело їх отримання (у тому числі гіперпосилання на веб-сторінку відкритих даних розпорядника інформації).

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань