Право на податкову знижку слід використати по 31 грудня 2019 року

photo.jpg

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі - ПКУ), щороку проходить кампанія декларування доходів громадянами  отриманих у минулому році.

В ході кампанії декларування є можливість не тільки задекларувати доходи та сплатити належні податки, а й реалізувати своє право на податкову знижку.

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів сплачених за навчання, на вимогу контролюючого органу, крім декларації про майновий стан і доходи, повинна надати:

- відповідні платіжні та розрахункові документи (квитанції; фіскальні або товарні чеки; прибуткові касові ордери);

- договір з навчальним закладом;

- довідку про отримані у звітному році доходи;

- документи, які підтверджують ступінь споріднення, у разі компенсації вартості здобуття освіти члена сім'ї (першого ступеня споріднення – чоловік, дружина, діти, батьки).

Тобто, один із батьків може включити до податкової знижки на навчання лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом, в якому зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковою знижкою.

Для отримання податкової знижки за підсумками 2018 року платнику податку потрібно заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи включно до 31 грудня 2019 року. Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).

Відповідно до п.п. 166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань