Зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств у 2018 році

bud_info.jpeg

Законом України від 7 грудня 2017 року №2245-VIII внесені зміни до Податкового кодексу України,  звернемо увагу на зміни з податку на прибуток підприємств.

     Зокрема, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування та сплати авансового внеску  з податку на прибуток при виплаті дивідендів.

    Деталізовано порядок застосування міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування при виплаті доходів, отриманих із джерел в Україні.

    Уточнено умови включення  релігійних  організацій до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій. Для релігійних організацій, внесених до Реєстру на  день  набрання чинності  Законом  України  від 17 липня 2015 року  № 652-VІІІ, єдиною  умовою для їх перенесення до нового Реєстру є дотримання вимог ст. 133 Податкового кодексу щодо утворення та реєстрації в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

   Оновлено податкові різниці, що збільшують фінансовий результат до оподаткування, а саме:

-          на суму прощеної заборгованості фізичних осіб, пов’язаних з підприємством-кредитором, а також осіб, що перебувають або перебували з таким кредитором у трудових відносинах і період між датою їх припинення та датою прощення заборгованості не перевищує 3 роки;

-          на суму коштів, товарів і послуг, наданих безоплатно неприбутковим організаціям сфери фізичної культури і спорту, у розмірі, що перевищує 8% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року;

-          на суму коштів отриманих як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування (крім підприємств, які були платниками єдиного податку четвертої групи).

     Зазначено, що податок на прибуток зменшується на суму акцизного податку, сплаченого за дизельне пальне, використане дизельними локомотивами та самоскидами вантажопідйомністю понад 75т.

     Крім цього, звільняється від оподаткування прибуток, отриманий від діяльності з використанням газу (метану) вугільних родовищ.

     Розширено коло пільговиків – суб’єктів літакобудування.

Уточнено умови звільнення від оподаткування «євробондів».

     Для всіх декларацій з податку на прибуток підприємств, які складаються за звітний рік, визначено єдиний строк їх подання – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року, незалежно від базового звітного періоду складання декларації – квартал або рік.

    Граничний строк подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за звітний 2017 рік - 1 березня 2018 року.

     Більш детально зі змінами в оподаткуванні податком на прибуток підприємств у 2018 році можна ознайомитись у листі ДФС України від 31.01.2018 №2834/7/99-99-15-02-01-17.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань