Накопичувальна система пенсійного страхування - важливий крок пенсійної реформи

pensia.jpg

11 жовтня 2017 року набув чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій № 2148-VIII від 3 жовтня 2017 року, або так звана "пенсійна реформа".

Реформа передбачає, що на додаток до існуючої (солідарної) системи пенсійного забезпечення, вже починаючи з 1 січня 2019 року має функціонувати накопичувальна система, яка надасть можливість накопичення коштів застрахованих осіб у державному Накопичувальному фонді або у відповідних недержавних пенсійних фондах.

У недержавних пенсійних фондах учасники накопичувальної системи зможуть накопичувати кошти не одразу, а лише через два роки після запровадження страхових внесків до Накопичувального фонду.

Учасниками накопичувальної системи будуть особи, які станом на 1 січня 2019 року підлягатимуть загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, тобто особи, на заробітну плату яких нараховується та сплачується роботодавцем єдиний соціальний внесок. Якщо у таких осіб станом на 1 січня 2019 року буде залишатися менше 10 років до досягнення пенсійного віку, внески до накопичувальної системи можна не сплачувати.

Яким буде розмір страхованих внесків до накопичувальної системи, наразі невідомо. Ймовірно, що сума такого внеску буде розраховуватися аналогічно розрахунку єдиного соціального внеску та не буде перевищувати 7% суми заробітної плати. Принаймні, до прийняття пенсійної реформи, законом було передбачено, що максимальний розмір страхових внесків матиме саме таке обмеження.

Якщо накопичувальна система почне працювати, учасник накопичувальної системи, на додаток до пенсії у межах солідарної системи, може отримати довічну пенсію (аналог пенсії, що виплачується у солідарній системі)  або одноразову виплату (лише за певних умов).

Щоб отримати довічну пенсію, після досягнення пенсійного віку учасник накопичувальної системи має укласти договір страхування довічної пенсії зі страховою організацією. Також, необхідно буде повідомити Пенсійний фонд (або адміністратора недержавного пенсійного фонду) про обрану страхову організацію. Відповідний пенсійний фонд має звернутися до банку (зберігача), у якому відкритий накопичувальний рахунок, з вимогою перерахувати страховій організації кошти, що знаходяться на накопичувальному рахунку такої особи. Отримувати довічну пенсію особа буде згідно з умовами договору страхування довічної пенсії. Розмір такої пенсії буде розраховуватися страховою організацією, враховуючи, серед іншого, суму накопичень, інвестиційний дохід від цих сум, а також середню величину тривалості життя для чоловіків та жінок.

Для отримання одноразової виплати пенсії особа повинна буде подати відповідні документи у територіальний орган Пенсійного фонду (або адміністраторові відповідного недержавного пенсійного фонду), які здійснюють одноразову виплату.

Накопичувальна система пенсійного страхування - важливий крок пенсійної реформи, однак висновки щодо ефективності її функціонування можна буде зробити з часом.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань