Торгівля людьми – це злочин

торгівля.jpg

30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як в своїх країнах, так і за кордоном.

За оцінками Організації об’єднаних націй, проблема транснаціональної злочинності, пов’язаної з торгівлею людьми, має глобальний характер і стоїть на третьому місці після торгівлі зброєю та наркотиками.

Під час подорожі, навчання чи роботи за кордоном ви маєте подбати про власну безпеку. Саме через легковажність та недостатню проінформованність про реалії працевлаштування за кордоном громадяни опиняються в скрутних ситуаціях.

Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам’ятайте наступні рекомендації:

1. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців!

2. Обов’язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів.

3. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для Вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.

4. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо продовження цього терміну.

5. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефоні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

6. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

Особи, постраждалі від торгівлі людьми, залучаються до програми медично-психологічної реабілітації та отримують можливість розпочати нове життя в Україні. Звернувшись до організацій , які надають відповідні послуги, постраждалі особи можуть конфіденційно та безкоштовно отримати медичну, психологічну та юридичну допомогу, допомогу із навчанням та працевлаштуванням.

Щоб отримати контактну інформацію, зателефонуйте на номери Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

0-800-505-501(безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні).

527 (безкоштовно з номерів Київстар, МТС, life:) та Beeline.

 

Корисні телефони:

Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинились у надзвичайних ситуаціях за кордоном:

(044) 238 16 57 (пн-сб з 09:00 до 18:00)

У екстрених випадках стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Урбюро Інтерполу:

(044) 254 98 36 (цілодобово)

Гаряча лінія Громадського Руху Віра, Надія, Любов(048) 777 25 17

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань