Відзначення Міжнародного дня інвалідів

3_grudnja.jpg

3 грудня українське суспільство зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. На сьогодні для України проблема захисту інвалідів набуває значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед населення держави. За останні десять років чисельність осіб з особливими потребами в Україні перейшла 18-відсотковий рубіж.

Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. За останні 10 років державою створено комплекс законів, які регулюють практично всі аспекти життя людей з інвалідністю. Зокрема, це закони України:

·                     «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»;

·                     «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

·                     «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

·                     «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»;

·                     «Про психіатричну допомогу»;

·                     та інші нормативно-правові документи.

Інвалідність — явище соціальне, уникнути якого не може жодне суспільство. Звичайно, масштаб інвалідності залежить від ряду факторів, таких як стан здоров’я нації, розвиток системи охорони здоров’я, соціально-економічне зростання, стан екологічної культури, історичні та політичні причини, зокрема участь у війнах та військових конфліктах, техногенні та природні катастрофи тощо. Деякі з перелічених факторів мають місце і в Україні, що зумовлює зростання чисельності інвалідів — на сьогодні 2,7 млн осіб.

Щороку в Україні кількість інвалідів збільшується, і ця невтішна тенденція покладає особливі зобов’язання як на владу, так і на суспільство щодо соціального захисту людей із особливими потребами та адаптації їх до нормального життя.

Нашому місті нараховується  3548 інвалідів, з них 422 особи це діти інваліди та інваліди з дитинства.

За рахунок коштів державного бюджету в 2017 році для підтримки інвалідів проведено:

 • Відпрацьовання індивідуальних програм реабілітації інвалідів біля 522 осіб;
 • За технічними засобами реабілітації звернулося 172 особи. Інформація внесена до централізованого банку інвалідів і видано направлення на підприємства.  5 особам надано в прокат  технічні засоби реабілітації, 6 осіб отримали технічні засоби реабілітації;
 • Санаторно-курортними путівками забезпечено 48 інвалідів загального захворювання на суму 224,2 тис.грн. та 21 громадян, віднесений до 1 категорії, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою на суму 101,2 тис.грн.;
 • Виплачено компенсацію за санаторно – курортне оздоровлення інвалідів 1 та 2 групи  6 особам на суму 3,1 тис.грн.;
 • Матеріальну допомогу отримали 30 інвалідів на суму 18,8 тис.грн. 

Виплачено за рахунок коштів обласного бюджету компенсація на транспортне обслуговування 42 інвалідам на загальну суму 7,9 тис.грн. Компенсацію на бензин отримали 39 осіб на суму 5,8 тис.грн. 

Влада міста Чорноморська ніколи не залишалась байдужою до проблем  людей з особливими потребами.

Міською цільовою Програмою соціального захисту та соціальної підтримки ветеранів, інвалідів, одиноких пенсіонерів, малозабезпечених верств населення, молоді,сімей з дітьми, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Чорноморської територіальної громади    на  2016-2020   роки, затвердженої рішенням Чорноморської міської ради Одеської області від 06.01.2016 року № 29-VII (зі змінами та доповненнями) в 2017 році з метою соціального захисту інвалідів, за рахунок коштів міського бюджету, поведені наступні заходи:

 • Забезпечено слуховими апаратами 19 осіб на суму 79,8 тис.грн.;
 • Виплачено адресну допомогу інвалідам бойових дій в Афганістані, на території інших держав 46 особам на суму 331,8 тис.грн. та 16 інвалідам, учасникам антитерористичної операції на Сході України на суму 108,0 тис.грн. в розмірі 600,00 грн. щомісячно;
 • Здійснено поховання інвалідів війни на суму 48,0 тис.грн.;
 • Надано послуги з зубопротезування 12 інвалідам на суму 12,5 тис.грн.;
 • Видано безплатних ліків 397 особам з інвалідністю на суму 105,3 тис.грн.;
 • На підтримку громадської організації сліпих «СВІТЛО» в поточному році виділено 50,0 тис.грн.;
 • До 9 Травня проведені урочисті заходи по вшануванню інвалідів для 55 чоловік на суму 61,7 тис.грн.;
 • Згідно розпорядження міського голови до Дня інвалідів передбачена виплата матеріальної допомоги непрацюючим інвалідам 1, 2 групи та дітям інвалідам на суму 101,7 тис.грн., яку отримають 1148 чоловік;
 • 59  інвалідів по зору щомісячно отримують пільги на житлово – комунальні послуги в розмірі 50%. В поточному році планується витратити на вказані пільги 131,8 тис.грн.

Рішенням виконавчого комітету Іллічівської міської ради від 29.05.2008 року  № 594 було створено спеціалізовану службу соціальної підтримки дітей та молоді з функціональними обмеженнями Чорноморського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Основна мета діяльності  – зробити особливих дітей життєздатними і самодостатніми, здатними  інтегруватися в сучасний соціум.

Реабілітаційний центр почав працювати з червня 2008 року, в кількості 4 спеціалістів, без харчування та денного перебування дітей у Центрі. В продовж років штатна кількість спеціалістів, які надають послуги дітям та молоді з особливими потребами та їх батькам, поступово зросла до 13,75 штатних посад. Під одним дахом у Центрі працюють висококваліфіковані спеціалісти: спеціаліст з лікувальної фізкультури, логопед, психолог, реабілітолог, вихователі – дефектологи та їх помічники, музичний керівник, медсестра та інші.

За постійною підтримкою влади зростали і кошториси на утримання реабілітаційного центру: з 31,7 тис.грн. у 2008 році до 997,1 тис.грн. у 2017 році.

На сьогодні Центр відвідують 25 дітей та 7 молодих осіб з функціональними обмеженнями.

Інвалідність - це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Тож хочеться вам побажати витримки, здоров’я, оптимізму, можливості втілити в реальності ваші плани та задуми. Користуючись нагодою хочу подякувати всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки  й допомоги — реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього.

ПНВТСРЧТПТСБНД
  Опитування

  Нажаль зараз немає активних опитувань

  Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань