До відома отримувачів субсидій

1510336413_05211219_32_large.png

З 01 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій. Дана програма направлена на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали.

Для перевірки свого права на отримання субсидії управління соціальної політики запрошує всіх отримувачів субсидії заново подати нову заяву та декларацію. Прийом документів буде здійснюватися з 21.05.2018 року в порядку живої черги з понеділка по четвер з 8.00 до 19.00, в п’ятницю з 8.00 до 16.00. Зазначимо, що субсидія по заявам та деклараціям, які будуть подані в червні 2018 року буде призначена з 01 травня 2018 року.

При собі мати паспорт, ідентифікаційний код, комунальні книжки. Також володіти інформацією щодо всіх членів сім’ї, а саме: паспортні дані, ідентифікаційний код, види доходів, які отримували члени сім’ї, чи здійснювали члени сім’ї покупки (отримували майно в спадщину чи дарування) на суму більше  50 тис. грн., чи є у володінні транспортні засоби, яким менше п’яти років з дати випуску. Вся ця інформація дасть можливість уникнути помилок при заповненні заяви та декларації для отримання субсидії.

Зазначимо, що в обов’язковому порядку подається нова заява та декларація, якщо у складі домогосподарства є: 

- непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;

-  внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства); 

- особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою); 

- особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків); 

- особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім'ї таких осіб); 

- сім'ям, в яких відбулися зміни у складі сім'ї ; 

Звертаємо увагу, що доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається, а саме:

1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда та автомобіля, наданого органом соціального захисту населення).

3)  у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати. Виключенням є особи, які в період за який враховуються доходи, навчалися за денною формою навчання або були зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, або отримували пенсію, стипендію, державну допомогу; 

4) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;

5) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії

В таких випадках субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку — з місяця, наступного за тим, в якому документально підтверджено сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі). 

 За наявності вищевказаних обставин субсидія може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися, крім випадків коли площа квартири перевищує 120 кв.м (будинків – 200 кв.м.). 
         Рішення про призначення (відмову в призначенні) субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Також змінено підхід при розрахунку доходів для призначення субсидії. Відтепер, до складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні.
Під час призначення субсидії враховуються доходи не лише осіб, яким призначається субсидія, але і членів їх сім'ї, у разі реєстрації за іншою адресою. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. 

Шановні отримувачі субсидії, зверніть увагу, що раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні. Перепризначення в жовтні для більшості, хто подасть заяву в травні-червні 2018 року буде здійснено автоматично (крім орендарів, внутрішньо переміщених осіб та домогосподарств, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб). Управління соціальної політики наполегливо рекомендує не зволікати з подачею документів та надати до управління нову заяву та декларацію у травні-червні 2018 року.

Прийом заяв та декларацій для отримання субсидії буде здійснюватися за адресою м. Чорноморськ, вул. Хантадзе 8А, каб. № 1 з 21.05.2018 в порядку живої черги.

Графік прийому: з понеділка по четвер з 8.00 до 19.00, в п’ятницю з 8.00 до 16.00, без обідньої перерви.

Телефон для довідок 2-56-31.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань