Торгівля людьми

315586_1.jpg

Сучасне рабство може торкнутись кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Постраждалі живуть серед нас, але часто залишаються невидимими.

За оцінками Міжнародної організації з міграції (МОМ) В Україні понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну одним з найбільших «постачальників» підневільної робочої сили в Європі. У 2017 році МОМ в Україні надала допомогу 1259 постраждалим від трудової, сексуальної та інших форм експлуатації. Більшість постраждалих осіб, які у 2017 році отримали допомогу від МОМ – молоді люди віком до 35 років.

Торгівля людьми – це злочин проти людини на відміну від нелегальної міграції та контрабанди мігрантів, які є злочинами проти держави.

Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі,  освіти чи соціального статусу. Останніми роками фіксується все більше випадків торгівлі чоловіками з метою трудової експлуатації в різних країнах, серед яких Російська Федерація, Польща, Чеська Республіка, Італія  та інші країни. Потрапити у пастку торгівців людьми можна і в межах своєї країни! Вербувальники зазвичай використовують особисті зв’язки або фальшиві рекламні оголошення у місцевій пресі, нелегальні кадрові агенції та веб-сайти з працевлаштування. Посередниками у вербуванні можуть стати і ті, кому Ви довіряєте – знайомі, приятелі, сусіди, а інколи навіть друзі або родичі. Часом вони й самі не знають, якими насправді можуть бути наслідки Вашої подорожі. Умови, що пропонують вербувальники, є зазвичай дуже привабливими та можуть здатися правдоподібними, як-то фінансова допомога та підтримка в організації поїздки, оформлення всіх необхідних документів тощо. Завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію працевлаштування, навчання або відпочинку, навіть якщо Ви довіряєте тому, хто її пропонує!

Знайте, що для працевлаштування за кордоном на законній основі Ви повинні мати:

Дійсний закордонний паспорт;

Відповідну робочу візу;

Трудову угоду із закордонним роботодавцем;

Дозвіл на роботу в країні призначення.

Запам’ятайте, що:

Трудова діяльність за туристичною, діловою (бізнес) або гостьовою візою є порушенням закону!

Зазвичай неможливо оформити робочу візу через посередників. Перш ніж погоджуватися на посередництво при оформленні візи, уточніть у відповідному консульстві, чи справді це можливо та яка вартість цієї послуги!

Як правило, виїхати за кордон за туристичною чи гостьовою візою і вже за кордоном переоформити її на робочу неможливо. Не вірте тим, хто Вам таке обіцяє!

У жодному разі не погоджуйтеся надавати фальшиві документи або неправдиву інформацію під час інтерв’ю зі співробітниками консульства

Потурбуйтеся про власну безпеку перед виїздом за кордон:

Дізнайтеся про візу, яка Вам потрібна, зателефонувавши до консульского відділу при посольстві країни, до якої збираєтесь їхати або перевіривши інформацію на їхній веб-сторінці;

Переконайтеся, що працевлаштування на запропоновану Вам посаду буде законним. Працюючи нелегально, Ви порушуєте закон. Для законного працевлаштування за кордоном необхідно мати дозвіл на роботу, відповідну візу, трудовий контракт;

З’ясуйте, чи має фірма ліцензію з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, що займається Вашим працевлаштуванням перевіривши «Перелiк фiрм, якi отримали лiцензiю на працевлаштування за кордоном» на веб-сторінці Міністерства соцiальної політики України https://www.msp.gov.ua/

Плануючи участь у молодіжних програмах Au-Pair або Work and Travel, перевірте легітимність діяльності агенції-посередника.

Уважно читайте трудовий договір (контракт). Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для Вас мовою;

Повідомте своїх родичів  або близьких про деталі поїздки, залишіть їм детальну інформацію про закордонного роботодавця, а також копію свого паспорту та інших документів, пов’язаних із Вашою поїздкою;

Заздалегідь знайдіть та візьміть із собою контактну інформацію посольства або консульства України та інших організацій, що надають допомогу мігрантам у країні, до якої збираєтесь.

0 800 505 501 або 527

безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні

Національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

048 777 25 17

безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone та lifecell 

Гаряча лінія громадської організації «Віра, Надія, Любов»

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань