Інформація до відома отримувачів житлових субсидій

image.jpg

Постановою Кабінету міністрів України від 17.10.2018р. № 841 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. № 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329) (далі – Положення), надано можливість отримувати субсидію домогосподарствам, опалювана площа житлового приміщення яких не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

Також, постановою Кабінету міністрів України від 17.10.2018р. № 841 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” надано можливість комісіям приймати рішення щодо призначення житлової субсидії домогосподарству, до складу якого входять особи, що перебувають за кордоном більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, якщо такими особами підтверджено легалізованими в Україні документами набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення.

Відповідний перелік країн розміщено на веб-сайті Мінсоцполітики у розділі „Міжнародна діяльність” у закладці „Міжнародне співробітництво” за посиланням „Перелік міжнародних договорів”.

Відповідно до Розділу II „Двосторонні міждержавні договори” та Розділу III „Міжурядові договори” зазначеного переліку міжнародних договорів станом на 15.11.2018р. чинними є договори про соціальне забезпечення з такими країнами : Болгарія, Естонія, Іспанія, Латвія, Литва, Монголія, Португалія, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина, Чехія, Азербайджан, Білорусь, Вірменія, В’єтнам, Грузія, Молдова, Росія. Цей перелік може змінюватися.

Організації, які видають документи, що підтверджують набуття страхового стажу особою в інших країнах, визначено у відповідних міжнародних договорах, або Адміністративних договорах до них.

Так, наприклад, відповідно до статті 3 Адміністративного договору від 18.05.2012р. до Угоди між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення, яка підписана у м. Київ 18.05.2012р. і ратифікована Законом України  № 458-VII від 05.09.2013р. „Про ратифікацію Угоди між Україною та Республікою Польща по соціальне забезпечення” та чинна з 01.01.2014р., компетентними установами, які є сторонами обміну інформацією і правомочні надавати підтверджуючі документи набуття особою страхового стажу в Республіці Польща є Установа соціального страхування -  у сфері застосування законодавства про соціальне страхування, за виключенням соціального страхування аграріїв, Каса аграрного соціального страхування – у сфері застосування законодавства про соціальне страхування аграріїв, Воєводські адміністрації праці – з питань допомоги по безробіттю.

Форма довідки, з обов’язковим визначенням терміну дії такої, встановлюється компетентним органом тієї країни, в якій вона видається. У цій довідці має зазначатися період набуття особою страхового стажу включно з періодом за який враховуються її доходи, у разі призначення житлової субсидії домогосподарству, до складу якого входить особа.

Відповідний документ має бути легалізований в Україні.

Існує два способи легалізації документів - апостиль і консульська легалізація.

Апостиль – це штамп з встановленим набором даних і параметрів, який використовується для країн, де поширюється дія Гаазької конвенції. Штамп проставляють у бюро перекладів, яке має право на провадження відповідної діяльності, на лицьовому боці в місці, де відсутній текст. У разі, якщо на лицьовому боці немає місця вільного від тексту, тоді проставляється штамп на зворотному боці, а якщо текст займає всю область з обох сторін – до документа підшивають аркуш, на який проставляють апостиль. Водночас, у таких країнах як Бельгія, Швейцарія, Австрія, Португалія, Франція, Велика Британія, Нідерланди, Італія легалізація документів реалізується нанесення штампу апостиль двічі – на початку і в кінці документа.

Консульська легалізація - використовуються для країн, де не поширюється дія Гаазької конвенції. Порядок консульської легалізації офіційних документів установлюється Віденською конвенцією „Про консульські зносини” 1963 року, міжнародними договорами та чинним законодавством.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань