Про зміни щодо надання житлових субсидій

subsydiyi.jpg

З березня 2019 року запроваджується механізм надання житлових субсидій у готівковій формі.

6 лютого 2019 року постановою Кабінету Міністрів України № 62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій. 

Відповідно до змін в законодавстві, в березні поточного року житлова субсидія за лютий 2019р. буде виплачена у готівковій формі всім сім'ям, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 р., а також тим, що звернулися після 1 січня 2019 р., але житлова субсидія їм призначена з 2018 року.

Спосіб виплати субсидії готівкою залежить від категорії одержувача субсидії: пенсіонер чи особа, яка не одержує пенсії (не пенсіонер). 

Одержувачам субсидії, які отримують пенсію, субсидія у грошовій формі буде виплачена Пенсійним фондом України одночасно з виплатою пенсії, у спосіб, у який виплачується пенсія. Тобто шляхом перерахування коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через поштові відділення АТ “Укрпошта”, де особа одержує пенсію. 

Особам, які не одержують пенсії виплата субсидії готівкою буде проведена через АТ «Ощадбанк» грошовими переказами через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка”. При цьому особам, які мають відкриті поточні рахунки в АТ «Ощадбанк», кошти субсидії будуть зараховані на їх рахунки. Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися після 12 березня 2019р. до найближчого відділення АТ «Ощадбанк» з паспортом та ідентифікаційним номером. 

В квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг за лютий 2019 року розмір  субсидії відображатися не буде.  Одержувачі субсидій, яким житлова субсидія надається у готівковій формі, зобов'язані щомісяця сплачувати повну вартість фактично спожитої послуги. 

Одночасно продовжує діяти запроваджений з січня 2019 року механізм монетизації субсидій, громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії з 1 січня 2019 р. Таким сім'ям житлова субсидія надходитиме на їх рахунок для виплати житлової субсидії в АТ "Ощадбанк". Банк самостійно буде перераховувати кошти надавачами комунальних послуг та надсилатиме одержувачеві субсидії SMS-повідомлення про стан розрахунків за послуги.

Одержувачі субсидій, яким житлова субсидія надається у грошовій формі (перераховується на рахунок для виплати житлової субсидії в АТ "Ощадбанк"), зобов'язані щомісяця сплачувати повну вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої надавачам послуг. 

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань