Послуга «Муніципальна няня»

1.jpg

30 січня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України № 68 затверджено Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Отримувач послуги «муніципальна няня» - батьки (усиновлювачі), опікуни дитини.

Муніципальна няня – будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00. КВЕД 88.91); юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачу) або опікуну дитини у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років.

Договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею. У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

Для отримання компенсації отримувач послуги «муніципальна няня» протягом місяця після укладання договору подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи:

 • заява про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
 • заява про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку;
 • копію договору між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;
 • документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня» (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка),
 • копія свідоцтва про народження дитини; копії паспорта та ІПН отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»; копія документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземців та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України);
 • рішення виконавчого органу про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Компенсація послуги «муніципальна няня» призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному  між отримувачем  послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею.  

Отримувач послуги «муніципальна няня»:

 • щомісяця до 5 числа подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня»;
 • протягом одного робочого дня інформує про розірвання договору або про інші обставини, що можуть вплинути на надання муніципальною нянею послуги «муніципальна няня».

У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня», виплата компенсації послуги «муніципальна няня» припиняється.

ПНВТСРЧТПТСБНД
  Опитування

  Нажаль зараз немає активних опитувань

  Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань