Реабілітація дітей з інвалідністю у 2021 році

100-607x400.png

В Україні продовжується робота щодо забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною».

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2021 № 30 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» удосконалено порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2507100 «Реабілітація дітей з інвалідністю».

Внесеними змінами передбачено:

- першочергове забезпечення реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю, які не отримали такі послуги в попередньому бюджетному році внаслідок відсутності бюджетних коштів або у зв’язку з довготривалою хворобою дитини;

- збільшення питомої ваги витрат на надання реабілітаційних послуг для однієї дитини з 30 до 60 відсотків граничної вартості реабілітаційних послуг для однієї такої дитини;

- можливість включення у граничну вартість реабілітаційних послуг, які надаються у стаціонарі, вартість перевезення дитини, яка потребує сторонньої допомоги, та одного з її батьків чи законного представника або супроводжуючої особи;

- врегулювання механізму подання заяв з необхідними документами для отримання реабілітаційних послуг, в тому числі через центр надання адміністративних послуг.

Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один з батьків чи законний представник дитини з інвалідністю подає такі документи:

1. Заяву про направлення дитини з інвалідністю до реабілітаційної установи за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

2.  Паспорт громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини або її законного представника.

3.   Свідоцтво про народження дитини або паспорт громадянина України, що посвідчує особу дитини.

4. Індивідуальну програму реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу.

5. Виписку з медичної карти амбулаторного(стаціонарного) хворого за формою № 027/0.

6. Документ, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування).

7. Один з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника).

За більш детальною інформацією звертатись до управління соціальної політики Чорноморської міської ради за тел.. 2-56-46, 3-42-52.

Станом на 15.02.2021 в управлінні соціальної політики на обліку для забезпечення реабілітаційними послугами перебуває 12 дітей з інвалідністю, з них:

8 осіб перебуває на обліку з 2020 року та не отримали такі послуги в попередньому бюджетному році;

1 особа, яка отримала послуги в 2020 році та взята на облік повторно;

3 особи вперше взяті на облік у 2021 році.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань