Відділ культури Чорноморської міської ради

Відділ культури Чорноморської міської ради

Начальник відділу – Крістанова Юлія Анатоліївна

Адреса прийому68003, Одеська обл., м.Чорноморськ, проспект Миру,33 каб. 216

Контактна інформація
тел.: 5-20-30, 5-13-66 e-mail: оlesia_kultura@ukr.net

Часи прийому громадян: понеділок - 11.00 - 14.00

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Упродовж років у місті Чорноморську успішно і динамічно розвивається сфера культури, в якій стабільно функціонують 11 закладів: Палац культури, Олександрівський і Малодолинський Будинки культури, Бурлачобалківський клуб, музей образотворчих мистецтв ім. О. Білого, дитяча школа мистецтв і п'ять бібліотек централізованої бібліотечної системи.

Для стабільної роботи і розвитку закладів культури, міська влада щорічно виділяє з місцевого бюджету значні кошти.

Помітним явищем у розвитку культури міста стало відкриття в 2010 році нового Палацу культури і Дитячої школи мистецтв. Загальна сума коштів, виділених з міського бюджету, склала 25 млн. грн., що дозволило рекордними темпами здійснити будівництво і оснащення цих об'єктів, які по праву стали гордістю нашого міста.

Створені умови, що відповідають сучасним вимогам, сприяють розвитку творчих здібностей – незмінний контингент у кількості 640 учнів школи мистецтв і 400 учасників гуртків та студій Палацу культури.

За ініціативою міського голови навчання на духовому відділенні дитячої школи мистецтв проводиться безкоштовно і в майбутньому його учні поповнять ряди муніципального духового оркестру, який є джерелом радості і натхнення чорноморчан, особливо літніх людей, які щонеділі з задоволенням на протязі багатьох років танцюють під його музику.

Бібліотечне обслуговування чорноморчан відбиває динаміку розвитку міста, забезпечуючи міських і сільських жителів вільним доступом до інформації, освіти, культури. Успішна діяльність бібліотечної системи обумовлена стабільним фінансуванням із міського бюджету і визнана кращою в Україні за підсумками міжнародного конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» у рамках програми «Бiблiомiст» (м. Київ). На сьогоднішній день кожна з бібліотек оснащена комп’ютером. Книжковий фонд бібліотек постійно поповнюється і на сьогоднішній день складає 315758 екземплярів. Яскравою подією, якою бібліотека заявила про себе поза межами самої бібліотеки, стали виготовлені і встановлені у різних частинах міста і с. Малодолинське 4 будиночки для книг в рамках всесвітнього руху книги «Буккроссинг».

Перлиною півдня України став побудований за кошти міського бюджету музей образотворчих мистецтв ім. О.Білого з унікальною колекцією порцеляни. Музей - це духовна скарбниця Чорноморська, гордість і багатство нашого краю. В ньому зібрана багата унікальна  колекція  вітчизняної порцеляни  та творів живопису  і графіки. Засновником музею є одеський колекціонер Олександр Мойсейович Білий, який впродовж свого життя збирав витвори мистецтва з витонченого фарфору і в 1976 році подарував своє зібрання місту. Зараз в  фондах музею зберігаються не тільки елегантні статуетки та старовинний посуд,  а й  ціла колекція  художніх витворів мистецтва відомих  майстрів пензля, таких, як: Ю. Злочевський, А. Гавдзинський, А. Горбенко, Г. Вовк, О. Мірзін, М. Прокопенко, подружжя Попових та багато інших. Гордістю зібрання є твори майстрів  світового рівня, які  подаровані фундатором музею: А. Бенуа, Д. Бурлюка, Т. Дворнікова. Систематично в Музеї та його виставковій залі проходять чисельні виставки, як українських так і зарубіжних знатних художників, фотохудожників і навіть скульпторів.  Музей образотворчого мистецтва ім. О.Білого один єдиний на Україні, який зберігає в собі приватну колекцію порцеляни 18-20 ст..  Фонд музею складає 3 443 експонатів. Сьогодні він є візитною карткою нашого міста, обов'язковим елементом туристичних маршрутів і пам'ятних фотографій.

У 2010 році городяни стали володарями унікальної колекції живопису Заслуженого художника УРСР О.О. Попова.  Роботи передані в дар вдовою художника Людмилою Поповою, представлені вони в чудовій  виставковій залі Палацу культури, де вдячні жителі до дня народження міста Чорноморська (12 квітня 2011 р.) урочисто відкрили пам'ятну дошку відомому живописцеві.      

Особливою подією 2014 року стало відкриття історико-краєзнавчої кімнати при Центрі культури та мистецтв.

У місті щорічно проводяться всілякі творчі фестивалі, конкурси, концерти, виставки, літературні вечори:

- Всеукраїнський фестиваль-клнкурс української народної пісні імені нашого земляка Юрія Штельмаха «Серпневий заспів», який став не тільки яскравою візитівкою нашого міста та довгоочікуванним пісенним святом, але й вагомим мистецьким заходом півдня України,

- літературно-художній конкурс «Шлях до Тараса»,
- фестиваль духовної музики і колядок «Рiздвянi дзвони»,
- в рамках міжнародного театрального фестивалю «Встречи в Одессе», театральний зал Палацу культури став другим сценічним майданчиком культурної події міжнародного рівня. Чорноморчани змогли познайомитися з творчістю ведучих труп російських драматичних театрів Москви, Києва, Єревану, Одеси та ін. міст України.

 Низка культурно-масових заходів настільки велика, що її можна назвати «Марафоном культурних подій Чорноморська».

Фестивальний рух в Чорноморську фінансується міським бюджетом і є активним інструментом культурної політики, що створює позитивний образ місту, сприяючий росту культурного туризму.

Систематично надається фінансова допомога молодим виконавцям, обдарованій молоді, аматорським колективам, творчим спілкам, неодноразово кращі учні Дитячої школи мистецтв та учасники творчих колективів Палацу культури нагороджувалися стипендіями губернатора Одеської області. Високе звання Народний носять 12 творчих колективів. Творчі колективи міста є переможцями міських, обласних, Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів та фестивалів. Так колективи художньої самодіяльності нашого міста об’їздили майже всю Україну та представляли її у Росії, Польщі, Словаччині, Франції, Туреччині, Берліні (Німеччина), Греції та в інших країнах Європи.

В 2015 році під час запису музичної телевізійної програми «Фольк-Music», на каналі UΛ: Перший національний, було зафіксовано рекорд у Національному реєстрі рекордів України – вишитий на двохметровому полотні гімн України, який представила наша майстриня, керівник клубу "Берегиня" Чорноморського  Палацу культури Варвара Гоцуляк.

Місто Чорноморськ та його мешканці пишаються видатними земляками – Марією Клименко, юною піаністкою, стипендіатом фонду Юрія Розума, Міжнародного фонду Володимира Співакова; народною артисткою України Ларисою Стадніченко; нородним художником України Анатолієм Горбенко; почесним громадянином міста, художником, ветераном порту Валерієм Прудніковим, а також іменитими колективами.

У закладах культури систематично впроваджуються нові, цікаві форми, проекти, методики для того, щоб чорноморчани та гості міста могли насолоджуватися мистецтвом.

За 43 роки місто Чорноморськ став відомим культурним центром на Україні. І це не дивно, адже творчі, талановиті люди живуть в нашому місті. Влада Чорноморська сприяє культурному розвитку міста.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань