«Козак Мамай» — міжнародна виставка-конкурс

коза1.jpg

Музей образотворчих мистецтв ім.Олександра Білого радо представляє нову виставку. 14 січня о 17:00 запрошуємо до основної локації музею за адресою: вул.Паркова, 8 на відкриття проєкту «Козак Мамай».

«Козак Мамай» — міжнародна виставка-конкурс, котра об’єднала багатьох талановитих митців. Серед її учасників представники Національної Спілки художників України, викладачі та студенти художньо-графічного факультету Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д Ушинського, Спілки Мариністів міста Одеси (секція «Золота бригантина»). Організаторкою та кураторкою цього незвичайного проєкту стала викладачка кафедри образотворчого мистецтва ХГФ, Стелла Мунтян.

В Україні картини з сюжетом «Козак Мамай» є надзвичайно популярними, ставши своєрідною візитною карткою українського давнього мистецтва. Ще у ХІХ столітті зображення «мамаїв» було поширеним серед найрізноманітніших верств суспільства – його можна було зустріти на картинах, гравюрах, деталях житла та побуту. До його образу звертались не лише народні, а й професійні художники: Тарас Шевченко, Ілля Рєпін, Георгій Нарбут, Давид Бурлюк та інші.

«Тема людини, яка медитує, дуже давня, зустрічається на тибетських сувоях-танках, у мистецтві багатьох народів, — розповідає Стелла Дмитрівна. – В українській культурі цей образ набув ще й містичного підтексту. Зображення козака Мамая тримали у східній частині будинку, там, де розташовувався іконостас, поруч із образом святого Миколая. І також зображували Мамая на віконницях, дверях, скринях, притолоках, стінах, печах як оберіг. Козак Мамай вважався провідником між світами, магнітом матеріального благополуччя».

Кожна робота іконографічна та має складну символіку. На картинах є атрибути, які всюди супроводжують козака Мамая. Його часто зображують поруч із тваринами та птахами, в яких він міг обертатися – це вовк, кіт, ведмідь, сова, що мають мудрість і силу. Часто поруч із Мамаєм є кінь. Кінь – символ сонця, родючості, переміщення духу іншу реальність. Поруч із козаком зображено пляшку. Але в ній не горілка, як можна подумати, а сома, напій безсмертя. Чара – символ благополуччя, сільничка – символ сонця. Меч, як правило, знаходиться ззаду, висить на дереві – він потрібний козакові не для нападу, а для захисту своєї землі.

Учасники виставки «Козак Мамай» в місті Чорноморськ: Бутенко Елеонора, Даневич Тетяна, Навроцька Ольга, Навроцька Тетяна, Кабаченко Володимир, Тисяченко Даніїл, Грудка Анастасія, Гонсалес Леон Марія, Антипенко Ксенія, Печкурова Ксенія , Рудакова Катерина , Басок Сергій, Маслова Тетяна, Кубріш Наталія, Мунтян Стелла, Коновал-Чічко Світлана, Хмелевська Наталія, Ірина Тіщенко.

Вхід на відкриття — вільний.

Зверніть увагу! Для відвідування виставки вам треба мати при собі захисну маску.

Для осіб старше 18 років обов’язкові: зелений або жовтий сертифікат вакцинації від COVID-19 у паперовому вигляді або в додатку Дія або негативний ПЛР-тест/швидкий тест на антіген, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до відвідування музею або довідка про одужання після COVID-19.

Будьте здорові, любіть мистецтво, пізнавайте рідну культуру разом з Музеєм Білого! Зустрінемось!  

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань