День Європи в Україні

5ebfd80dace44419571464.jpg

Після здобуття незалежності Україна ухвалила стратегічний курс на євроінтеграцію та висловила наміри якнайшвидше приєднатися до Європейської спільноти. Саме тому й був встановлений у нашій країні День Європи, який відзначається з 2003 року, згідно з Указом Президента, у третю суботу травня. В 2021 році він припадає на 15 травня.

Україна єдина держава – не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається це свято. В самій Європі цей день відзначають 9 травня відповідно до рішення, ухваленого у 1985 році на саміті Ради ЄС у Мілані.

Для нас цей день – символ єднання з європейськими народами. Сьогодні це єднання важливе як ніколи. Україна відстояла свій рух за європейським вектором кров’ю та життям сотень наших співгромадян. І сьогодні вона продовжує його захищати на Сході.

Ми знаємо, що рівень якості життя і можливостей для самореалізації кожної людини в Європейському Союзі – один із найкращих в світі. Він ґрунтується на наборі цінностей, принципів, суспільних правил і звичаїв, втілених як у відносинах держави з громадянином, так і взаєминах громадян між собою. І якщо ми будемо з повагою ставитись до власної гідності, поважати інших, піклуватися про знайомих і незнайомих людей; якщо ми будемо оберігати довкілля, дбати про чистоту власного дому, району, міста чи селища, якщо будемо користуватися енергозберігаючими технологіями, чесно платити податки, дбайливо ставитись до природи — європейський рівень життя стане для нас реальністю.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань