Відділ культури Чорноморської міської ради оголошує прийом робіт на здобуття міської літературної премії імені Василя Сагайдака.

сагайдак портрет.jpg

З метою сприяння розвитку письменницьких талантів мешканців Чорноморська, активізації художньої та документальної літератури в духовному житті міста, вшанування пам’яті В.Сагайдака, уродженця міста була заснована міська літературна премія імені В.Сагайдака.

Участь можуть брати опубліковані художні твори (поетичні та прозові) що побачили світ за останні п’ять років перед присудженням премії.

На здобуття премії висуваються літературні твори українською мовою, опубліковані окремими книгами.

           Твори подаються до 01 серпня 2021 року до відділу культури Чорноморської міської ради (адреса: Одеська обл., м. Чорноморськ, проспект Миру, 33, каб. 308).

         Детальна інформація за тел. 5-20-30, 5-13-66.

 

 

 

 

Положення про міську
літературну премію імені Василя Сагайдака.

 

       З метою сприяння розвитку письменницьких талантів чорноморців, активізації художньої та документальної літератури в духовному житті міста Чорноморська, вшанування пам’яті В.Сагайдака, уродженця міста, засновується міська літературна премія імені В.Сагайдака (далі Премія).

       Василь Сагайдак - поет вірний традиціям одеської школи української поезії, письменник-реаліст, патріот, талановитий майстер художнього слова.

 

1.    Премія засновується відділом культури Чорноморської міської ради і є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори міста Чорноморська за високохудожні твори, спрямовані на утвердження гуманістичних ідеалів, збагачення історичної спадщини українського народу,  піднесення авторитету державної мови.

 

2.    У конкурсі можуть брати участь опубліковані художні твори (поетичні та прозові), що побачили світ за останні п’ять років перед присудженням премії.

 

3.     На здобуття премії щорічно висуваються літературні твори українською мовою, опубліковані окремими книгами.

 

 1. Висувати твори на здобуття премії мають право:
 • відділення національних та творчих спілок;
 • літературні об'єднання та інші літературні товариства; 
 • самовисуванці.

     Висування відбувається гласно. Премія є персональною.

  

 1. Премією нагороджуються, як правило, літератори, громадяни України, які народилися, проживають або тривалий час працювали на території Чорноморської територіальної громади.
 2. Премія може бути розділена на дві частини при наявності не менше двох рівнозначних високохудожніх творів, за умови одностайного рішення журі.  Кожен лауреат отримує диплом.     
 3. Персональний склад журі  затверджується розпорядженням міського голови.

 

 1. До складу журі входять:
 • письменники - члени НСПУ (не менше від третини чисельного складу журі);
 • представники відділу культури ЧМР;
 • науковці - літературознавці;
 • представники ЗМІ;
 • керівники бібліотечних установ міста.

    

      Кількісний склад журі - від 7 осіб.                               

      Засідання журі є правомочним за умови присутності на засіданні двох третин від його загального складу.

      Члени журі не мають право претендувати на премію.

       Рішення журі приймається простою більшістю голосів.

      Свої обов’язки члени журі виконують на громадських засадах.

 

9.      Прийом конкурсних робіт починається з 1 березня та триває по 1 липня. Висунення кандидатів триває до 1 жовтня. Журі шляхом обговорення і відкритого голосування визначає високохудожні твори до 15 жовтня. У разі відсутності гідного номінанту, премія не присуджується.

10.  Журі щороку до 01 серпня оголошує конкурс на висунення творів на здобуття премії. Висунення триває два тижні. На адресу журі подаються наступні документи:

 - літературна збірка у трьох примірниках (один – на електронному носії зі згодою підтвердження його оприлюднення);

 - коротка характеристика збірки; 

            - відомості про її автора;

- рецензії, відгуки про автора та роботу, яка висунута на здобуття Премії;

- копії паспорта та ідентифікаційного коду автора.

Адреса журі: Одеська обл., м. Чорноморськ, проспект Миру, 33, каб.308, 216 (відділ культури) тел. 5-20-30, 5-13-66.    

11.  Перемога у номінації визнається за умови, якщо твір набрав більше половини голосів членів журі. У разі розподілу голосів на дві рівні частини - вирішальним є голос голови журі.

  Розпорядження про присудження премії друкується в газеті „Чорноморський маяк”, оголошується по радіо та телебаченню. Вручення премії організовується як урочистий публічний акт 22 жовтня кожного року і приурочується до чергової річниці від дня народження Василя Сагайдака. Автору-переможцю присвоюється звання „Лауреат літературної премії імені Василя Сагайдака", вручаються диплом установленого зразка, статуетка та грошова премія.

 

 1. Диплом та грошову премію лауреату вручає голова міської ради, його заступник або начальник відділу культури Чорноморської міської ради.

    

       13.Розмір грошової частини премії щороку визначає міський голова м.Чорноморська та виплачується за рахунок коштів міського бюджету.

ПНВТСРЧТПТСБНД
  Опитування

  Нажаль зараз немає активних опитувань

  Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань