Візитна картка освіти міста Чорноморськ

        Відділ освіти Чорноморської міської ради своїм основним завданням вважає створення для юних мешканців міста Чорноморськ  таких умов для навчання і виховання, в яких кожен випускник у подальшому став би конкурентноспроможним на національному та світовому ринках праці.

     У 2016 році збережено мережу освітніх закладів міста. У 12 загальноосвітніх закладах створено умови для навчання різних категорій учнів, у тому числі і дітей з особливими освітніми потребами. Паралельно із традиційною  середньою школою працює школа нового типу -  гімназія № 1. Цей навчальний заклад стабільно якісно готує випускників до зовнішнього незалежного оцінювання, учні гімназії є постійними переможцями інтелектуальних змаганнях і творчих конкурсів міського, обласного та всеукраїнського рівнів. Гімназія№1 увійшла до 100 кращих шкіл України за рейтингом видавництва «Шкільний світ».

        Педагогічна громада нашого міста бачить своє основне призначення в тому, щоб допомогти кожній дитині природно і яскраво розкрити свої потенційні можливості та індивідуальні здібності. Кожна школа має власну особливість у організації навчально-виховного процесу, власну освітню візитівку.

        Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 є учасником 12-річного Всеукраїнського експерименту щодо організації системи правової освіти і виховання в умовах загальноосвітньої школи.

        Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 вдало впроваджує в освітній процес інформаційні технології, в тому числі хмарні технології. А для цього школа змотивувала увесь колектив на підвищення  ІКТ-компетентності.

        Загальноосвітня школа № 3 шукає свій шлях розвитку. Директор школи є постійним учасником і організатором Міжнародного психолого-педагогічного фестивалю «Перспектива».

        Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 впроваджує освітні проекти в управлінську діяльність та у  навчально-виховний процес. За вагомий внесок у розвиток освіти в 2012 році цей заклад включено до альманаху «Флагмани освіти і науки України».

        Загальноосвітня школа № 6 вдало працює над створенням позитивного іміджу школи. Директор школи є активним членом Міжнародної асоціації керівників закладів освіти, багато їздить, знайомиться із системою освіти в інших містах України та за кордоном. Кращий вітчизняний і світовий досвід апробують у  навчально-виховному процесі школи.

        Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з профільним  навчанням №7  розробляє власну модель сталого розвитку дитини з  впровадженням прийомів гуманної педагогіки.

        Для дітей з особливими потребами в місті успішно працює навчально-виховний комплекс: "спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів інтенсивної педагогічної корекції - ДНЗ компенсуючого типу" Чорноморської міської ради Одеської області.  За рекомендаціями  лікарів  було  організовано  індивідуальне  навчання понад 306 учнів. Школа ввійшла до Всеукраїнської мережі шкіл сприяння здоров’ю. Колектив став переможцем  Всеукраїнського конкурсу – захисту  сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю» за роботу «Сучасна модель Іллічівського НВК як освітнього закладу сприяння здоров’ю дітям з обмеженими можливостями» (2013р.)

У місті продовжують роботу позашкільні заклади:

 • Будинок дитячо-юнацької творчості;
 • Центр науково-технічної творчості учнівської молоді;
 • Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді;
 • Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа;
 • Шахматно-шахова дитячо-юнацька школа;
 • Міжшкільний стадіон.

        Усі вони мають великий досвід організації позашкільної роботи з дітьми віком від 6 до 17 років. Працюють гуртки  різноманітного профілю. Діти із задоволенням відвідують гурткові заняття, беруть участь у різноманітних акціях, конкурсах і саме тут часто визначаються із майбутньою професійною діяльністю.

        12  дитячих садочків гостинно відкривають щодня двері своїм 2,5  тисячам маленьких дітей,  щоб огорнути їх турботою, стати другою домівкою для дітлахів, де вони вперше роблять самостійні відкриття, де, можливо, вперше відчувають себе особистістю, громадянами держави Україна.  Орієнтуючись на потреби сьогодення, побажання батьків, індивідуальні здібності дітей, використовуючи культурно-освітнє оточення, дошкільні заклади міста стали колискою майбутніх талантів, переважна більшість яких впроваджують новітні технології особистісно-орієнтованого навчання і виховання  за різними профілями: фізкультурно-оздоровчий, гуманітарний, художньо-естетичний та інтелектуального розвитку.

        Усі дошкільні навчальні заклади міста створили у 2015 році унікальні міні-музеї, які дозволяють впроваджувати технологію «музейна педагогіка». Ця технологія сприяє поєднанню зусиль вихователів, батьків щодо всебічного розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку.

        Формування сучасної освітньої системи можливе лише за умови децентралізації та демократизації освітньої сфери, залучення територіальної громади до розробки й прийняття перспективних програм розвитку освіти та управління нею.

        У місті є система державно-громадського управління галуззю, дієвими складовими якої є батьківські комітети  та лідери шкільного самоврядування. Для формування в старшокласників соціальних  та управлінських компетентностей започатковано діяльність міської «Школи лідерів».

        З метою розширення демократичних засад з 2016 року заклади освіти міста приєдналися до міжнародного освітнього проекту «DOCCU». А  з поточного навчального року на засадах співпраці міського методичного кабінету і навчальних закладів буде працювати лабораторія підвищення соціальної компетентності вчителів  міста «Демократична школа: від теорії до практики».

        Плекання обдарованої особистості – пріоритетний напрямок роботи міської ради та її виконавчого комітету, відділу освіти, усіх педагогічних колективів міста. У закладах освіти міста панує тверде переконання, що кожен учень – це унікальна й неповторна індивідуальність. Тому пріоритет вільного розвитку особистості є базовим принципом побудови освітянської системи міста. Школярі міста для подальшого свого інтелектуального розвитку змагаються не лише в предметних олімпіадах, які проводить Міністерство освіти і науки України, а також і в альтернативних. За кошти місцевого бюджету наші учні мають можливість брати участь у різноманітних інтелектуальних, спортивних та творчих змаганнях регіонального та Всеукраїнського рівнів.

        Відділ освіти багато років забезпечує залучення школярів міста до  конкурсу “Акт на підтримку свободи” – Програми обміну майбутніх лідерів (FLEX), переможці  якого протягом навчального року  навчаються в школах США та проживають в американських сім’ях.

        З метою гармонійного розвитку дитини, фізичного здоров’я, здорового способу життя щорічно в місті проводиться міська спартакіада школярів. З 2015 року започатковано міську спартакіаду молодших школярів.

        З 2007 року започатковано видання Почесної книги відділу освіти. Надруковано два перших випуски -  у 2007 і 2013 роках, до яких включено 70 педагогів міста, які пропрацювали в місті понад 30 років, мають великий авторитет серед колег та  мешканців міста.

        Доброю традицією стало проведення міського фестивалю «Педагогічна надія міста», в якому беруть участь учителі, вихователі зі стажем роботи до 3-х років. Цей захід проводиться з метою підвищення загальних та предметних компетентностей у молодих педагогів, підвищення їх авторитету в колективах, з метою пошуку сучасних цікавих форм навчання, які сподобаються сучасним учням і будуть ефективними для здобуття міцних знань та формування корисних навичок.

        Для заохочення та стимулювання обдарованих дітей та молоді виплачується стипендія міської ради  за особливі досягнення і за можливістю матеріально заохочуються разовою грошовою винагородою призери і переможці обласних, всеукраїнських інтелектуальних, творчих та спортивних змагань. Щорічно проводиться загальноміське свято – зустріч міського голови з обдарованою молоддю. На цих зустрічах близько 100 учнів, їх  наставники та керівники отримують подяки та грошові винагороди.

        Запроваджена система роботи з обдарованими дітьми міста дає гарні результати. Чорноморськ стабільно посідає гідне місце в олімпіадному русі Одещини, пишається спортсменами Всеукраїнського та міжнародного рангу, має великі досягнення у дитячій художній самодіяльності.

.Сайт міського методичного кабінету: 

ПНВТСРЧТПТСБНД
  Опитування

  Нажаль зараз немає активних опитувань

  Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань