Чорноморські освітяни презентують творчі здобутки

QtOjPACx.jpg

16 червня вчителі географії міста взяли участь у науково-практичному семінарі за темою «Навчальні проєкти в системі компетентнісно-діяльнісних уроків географії». Семінар проходив у форматі онлайн на базі науково-методичної лабораторії природничо-математичної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

У семінарі взяли участь 39 голів методичних об’єднань та представників методичних служб Одеської області, місто Чорноморськ представляли Карюк Є.О., методист міського методичного кабінету з галузі «Природознавство», та Бліжинська О.О., керівник міського методоб’єднання вчителів географії.

Під час семінару були розглянуті актуальні питання компетентнісного підходу до навчання, невід’ємною складовою якого є використання проєктних технологій. Учасники семінару висловили свої думки щодо надзвичайної ефективності цієї технології завдяки включенню дітей в активну, творчу, ініціативну діяльність, де вони проявляють вміння орієнтуватися в інформаційному суспільстві та самостійно конструювати свої знання.

Цікавим виявилося проведене методисткою ОАНО Тертичною Ю.О. в онлайн режимі за допомогою гугл-форм анкетування щодо готовності вчителів географії області до впровадження проєктного методу навчання та готовності учнів до проєктної діяльності. В обох випадках результати висвітили практичну готовність обох сторін освітнього процесу до цього виду діяльності.

В ході семінару освітяни обмінялися власним досвідом щодо організації індивідуальної та групової проектної діяльності школярів. Так, було зазначено, що навчальні проєкти сприяють розвитку пізнавальних навичок та підвищують мотивацію, у тому числі до дослідницької діяльності. Часто проектні роботи переростають у повноцінні МАНівські дослідження, що презентуються на обласному та республіканському рівнях. Завдяки діяльнісній складовій в учнів розвивається уміння самостійно здобувати інформацію та підвищувати інформаційну та медіаграмотність.

Карюк Є.О. поділилася досвідом організації навчальних проектів з географії в Чорноморській гімназії № 1. Зазначила, що сприятливі умови для такої діяльності повинні створювати самі заклади освіти. Так, у Чорноморській гімназії працює шкільне наукове товариство «Магія» та реалізуються щорічні загальногімназійні проєкти, які презентуються на міських науково-практичних конференціях. Також вона зазначила, що під час проєктної діяльності у педагога з’являються нові ролі – консультанта і фасилітатора, який формує педагогічну ситуацію та сприяє її розв’язанню.

Творчі доробки учасників семінару планується обговорити на засіданні методичного об’єднання вчителів географії на серпневій педагогічній конференції під час планування перспективних напрямків роботи педагогів міста.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань