Звіт міського голови (2016 рік)

Рік тому я був обраний міським головою. Надаю звіт про виконану роботу за цей період.

До слова сказати, одним із показників і визнанням нашої роботи є отримання містом цього року призу Ради Європи - Прапора Пошани. Це друга ступінь в системі нагород найбільшої європейської організації, раніше Чорноморськ був нагороджений Дипломом Європи.

Економіка

Не дивлячись на всі складнощі звітного періоду, хочу зауважити, що наше місто продовжує свій динамічний розвиток.

За останні 2 роки приріст обсягів промислового виробництва складе 63% (2015 рік - 3,2 млрд. грн .; поточний - 3,9 млрд. грн.).

Зокрема, за 9 місяців поточного року:

- Підприємства харчової промисловості (ТОВ «АКВАФРОСТ» і ТОВ «Укркава») виготовили продукції на 68% більше.

- ПАТ «ІСРЗ» збільшило обсяги виробництва на 49%;

- ДП «Тумен - Електро» виготовило кабельної продукції - на 20% більше;

- ТОВ «Українська Чорноморська індустрія» збільшило обсяги виробництва на 51%.

У зв'язку з проведенням реконструкції і піврічною зупинкою виробництва, в поточному році обсяги переробки олії ПрАТ «АДМ Іллічівськ» знизилися на 40%. Але з 1 листопада підприємство запрацює зі збільшеною потужністю до 1200 тонн соняшнику на добу і до кінця року переробить більше 25,0 тис. тонн олії - класичний приклад відновлення промислового підприємства.

Загальна вартість реконструкції становить 19  млн. дол. США. Це додаткові інвестиції в українського виробника, а також економіку міста.

Хоча спостерігається зниження обсягів вантажопереробки в торговому порту  (- 42% в порівнянні з 9 місяцями 2015 року), значно збільшили свої показники інші транспортні підприємства.

Так, Чорноморська філія АМПУ збільшила показники вантажопереробки більш, ніж в 2 рази, рибний порт - на 31,3%, зерновий термінал - на 26%.

Помітно зросла заробітна платня: у 2015 році - 5519 грн., за 6 місяців поточного року - 6806 грн. Тобто тільки за півроку зростання зарплати склало 23,3% (в Одеській області - 4519 грн, в країні - 4838 грн).

Станом на 1 липня 2016 року обсяг прямих іноземних інвестицій склав -  270,7 млн. дол. США, це 20,3% іноземних інвестицій в Одеську область.

Бюджет

Позитивні темпи зростання економіки міста сприяли значному збільшенню надходжень до бюджету.

Так бюджет міста в поточному році визначений  в обсязі 564,6 млн. грн. Тільки до початкових показників (без урахування субвенцій) доходи збільшені на 98, 2 млн. грн. (з 310,8 млн. грн. до 409 млн. грн.), а в порівнянні з 2015 роком - більше на 124 млн. грн., або в 1,4 рази.

У 2015 році в бюджет міста надійшло 424,1 млн. грн. В цьому році станом на 1 жовтня - вже 427,9 млн. грн.

Зростання бюджету дозволило посилити фінансування для вирішення найважливіших проблем міста і сіл.

Соціальний захист

На соціальний захист передбачено - 38,6 млн. грн. Це + 19,6 млн. грн. до 2015 року.

У 2016 році прийнято рішення про збільшення кількості сімей, які будуть отримувати міські адресні соціальні гарантії. За підрахунками це 7,5 - 8 тисяч сімей. Для осіб, які отримали субсидію, послуги наших комунальних підприємств будуть оплачуватися з міського бюджету (крім світла і газу). Тобто, практично, ці люди не відчують особливого навантаження на свій бюджет в опалювальний сезон.

Наші пенсіонери продовжують отримувати доплати  60 і 100 грн. на місяць з міського бюджету.

Збережені і всі соціальні програми, напрацьовані в попередні роки.

Надається допомога за заявами громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах. У 2015 році сума наданої допомоги склала - майже 3 млн. 260 тис. грн. (1929 осіб). За 10 місяців поточного року такий вид допомоги вже отримали 1238 осіб на суму   2 млн. 472 тис. грн.

Ми також знайшли можливість зберегти тарифи по квартплаті і холодній воді на колишньому рівні.

Всі ці речі робляться завдяки злагодженій роботі міської влади.

Охорона здоров'я

У цьому році зроблений серйозний крок у зміцненні та модернізації нашої лікарні.

 Через міську програму виділено 9,3 млн. грн. на ремонти відділень лікарні і придбання обладнання, а також 1,7 млн. грн. на медикаменти для лікарняної каси.

У поточному році закуплено життєво важливе ​​обладнання. Триває фінансування вірусологічних обстежень на базі обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України.

Як результат, в місті зберігається нульова материнська смертність. За 9 місяців поточного року у нас нульова смертність від туберкульозу на 100 тис. населення (показник аналогічного періоду минулого року 5,54). Збільшилася кількість новонароджених, в порівнянні з минулим роком.

Освіта

Як і раніше приділяється особлива увага освіті. Виділено 171,7 млн. грн. До 2015 року + 38,1 млн. грн.

Збільшено видатки на придбання обладнання харчоблоків та меблів для класних кабінетів, капітальний ремонт установ освіти.

На харчування учнів початкової школи та дітей в дитячих садках передбачено  10,6 млн. грн.

У 2015 році ми розпочали масштабну роботи по заміні старих вікон у всіх школах міста: в школах №№1, 2, 3. Вікна в коридорах і вестибюлях шкіл №4 і №6. Ця робота триває. Більш того ми плануємо почати в цьому році роботи по установці в навчальних закладах регуляторів споживання тепла. Це важливо для економії споживання енергоресурсів.

У цьому році розпочато масштабні роботи з ремонту санвузлів в школах, які плануємо завершити в максимально короткі терміни.

За рахунок перевиконання бюджету місто знайшло можливість з 1 жовтня поточного року встановити надбавки в розмірі 30% посадового окладу працівникам дошкільних навчальних закладів безпосередньо зайнятим дітьми. Таким чином, оплата праці педагогічного складу збільшиться, в залежності від встановленого тарифного розряду, в середньому на 650 грн., а помічникам вихователя - на 520 грн.

Молодіжна політика. Спортивні досягнення

Проводиться цілеспрямована робота щодо розвитку спортивної інфраструктури та поліпшення матеріально-технічної бази міських спортивних установ. Це дає свої позитивні результати. За підсумками 2015 року Асоціацією спортивних журналістів України наше місто визнано самим спортивним в державі. Стадіон «Шкільний» є тренувальною базою для національної збірної України з легкої атлетики.

У Чорноморську проводяться змагання всіх рівнів від міських до міжнародних.

Успішно працює міська програма розвитку фізкультурно-оздоровчої роботи за місцем проживання. У мікрорайонах працює 8 інструкторів по спорту.

З метою соціальної підтримки студентської молоді з малозабезпечених сімей, сімей учасників АТО, переселенців в 2016 році на компенсацію їх проїзду до місця навчання з міського бюджету виділено 360, 0 тис. грн.

На відпочинок, оздоровлення дітей та молоді в літній період 2016 року з міського бюджету виділено 1 млн. 200 тис. грн., відпочити і оздоровитися змогли 4,5 тис. дітей шкільного віку.

З міського бюджету профінансовано проведення традиційних трудових акцій в літній період на суму понад 300 тис. грн.

Культура

Чорноморськ живе активним культурним життям. Були проведені заходи Всеукраїнського та Міжнародного масштабу такі, як фестиваль «Коктебель Джаз».

Рекордним за кількістю учасників став фестиваль «Серпневе Заспів 2016».

Ведуться роботи з реконструкції та ремонту закладів культури (бібліотека, палац культури, будинок культури в Малодолинському).

Благоустрій та ЖКГ

Значні кошти направлені в сферу житлово-комунального господарства та благоустрою. Виділено - 84,9 млн. грн, до 2015 року + 20,6 млн. грн. Капітальний ремонт житлового фонду,  у. ч. ліфтового господарства - 11,6 млн. грн.

На ремонт доріг в місті, селах, внутрішньо квартальних проїздів, тротуарів в 2016 році заплановано - 25,5 млн. грн.

Відремонтовано поточним та капітальним ремонтом більше 28,4 тис.кв.м. покриття вулиць і 8,0 тис.кв.м. внутрішньодворових територій і внутрішньоквартальних проїздів.

Значний обсяг робіт по ремонту доріг в цьому році виконано в селах.

На капітальний ремонт лінії зовнішнього освітлення в 2016 році заплановано 3,2 млн. грн, і на поточний ремонт 650,0 тис. грн.

У 2016 році виконано капітальний ремонт парку Праці і встановлено пам'ятний знак ліквідаторам на ЧАЕС.

Упорядковано понад 10 прибудинкових територій, ще 3 - в роботі.

На капітальний ремонт теплових мереж заплановано 7,6 млн. грн. 226 багатоквартирних будинків на 100% обладнані приладами обліку тепла. Чорноморськ, мабуть, єдине місто в країні, яке взяло на себе такого роду зобов'язання.

Капітальне будівництво

У грудні 2016 року буде завершено будівництво гуртожитку в селі Малодолинське на 58 квартир для багатодітних, сиріт, працівників бюджетної сфери, а також 25 з них виділено учасникам АТО. Оздоблення житлових приміщень буде виконано «під ключ».

Виникало чимало міфів і спекуляцій навколо цього об'єкта. Дуже докладні пояснення не раз висвітлювалися в ЗМІ.

Триває будівництво гімназії. З початку будівництва об'єкта освоєно майже   26 млн. грн.

Минулі два шторми показали, що місто в цілому впоралось з такими природними ситуаціями. Але стихії «відкрили» певні проблемні місця. Зокрема, робота каналізаційного колектора була порушена бурхливим потоком води через зливу. Тому в терміновому порядку було прийнято рішення виконкому про виділення 2,5 млн. грн. на його ремонт. Також виділено майже 8 млн. грн. на роботи з перенесення двох гілок напірного колектора, що йдуть на очисні споруди (9 мікрорайон).

Практика також показує, що профілактичні роботи, що проводяться нашими комунальними підприємствами, потрібно ще більше посилити. Це стосується і підрізування дерев, і зливових стоків, і багато іншого.

І останнє. Найбільш важливим є берегоукріплення. Ми залучали фахівців різних структур і рівнів, в тому числі і київський інститут. Спільно з нашими фахівцями було визначено коло першочергових робіт в цьому напрямку, які вже розпочалися. У цьому році передбачено фінансування в розмірі 8 млн. грн., в наступному плануємо значно збільшити кошти на проведення цих робіт.

Деякі статистичні дані проведеної роботи.

У 2015 році прийнято 483 рішень виконавчого комітету міської ради, за 10 місяців поточного року - 395. Видано розпоряджень міського голови в 2015 році - 461, в поточному - 375. Міською радою проведено в 2015 році - 15 сесій, на яких прийнято 756 рішень; в поточному році - 9 сесій, прийнято 574 рішень.

У минулому році до виконавчого комітету міської ради надійшло 4966 звернень громадян. За 10 місяців поточного року -3479 звернень.

Міський голова В.Я. Хмельнюк. Станом на 20.10.2016 року.

ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань