Звіт Чорноморського міського голови 2017 рік

mer.jpeg

Економіка

Наше місто продовжує свій динамічний розвиток.

За 9 місяців 2017 року обсяг промислового виробництва – 4,0 млрд. грн., що у  2 рази більше, ніж показник минулого 2016 року. ( 9 місяців 2016 р- 1,94 млрд. грн.). Таке суттєве зростання обсягів промислового виробництва обумовлено проведеною реконструкцією та збільшенням виробничих потужностей ПрАТ «АДМ Іллічівськ» та ТОВ «Українська Чорноморська індустрія». Обсяг виробництва цих підприємств за 9 місяців поточного року збільшився у натуральних показниках у 4 та 1,7 разів відповідно.

Крім того, за 9 місяців поточного року в порівнянні з відповідним періодом минулого року:

- Підприємства харчової промисловості (ТОВ «Аквафрост» і ТОВ «Укркава») виготовили продукції на 41% більше.

- ПАТ «ІСРЗ» збільшило обсяги виробництва на 29%;

- ДП «Тумен - Електро» виготовило кабельної продукції - на 79% більше;

Обсяг вантажопереробки за 9 місяців поточного року склав 14,9 млн. тонн, що на 13% більше аналогічного показника минулого року.

 І хоча спостерігається зниження обсягів вантажопереробки в ДП «МТП «Чорноморськ» ( - 12% в порівнянні з 9 місяцями 2016 року), значно збільшили свої показники інші транспортні підприємства: ТОВ «Іллічівський морський рибний порт» - на 47%, ТОВ «Іллічівський зерновий термінал» - на 15%, ПрАТ «ІЗТ» - на 121%.

Помітно зросла середня заробітна плата: у 2016 році - 7249 грн., за 6 місяців 2017 року - 8111 грн. Тобто тільки за півроку зростання зарплати склало майже 12 % (в Одеській області - 6154 грн, в країні - 6638 грн).

Станом на 1 липня 2017 року обсяг прямих іноземних інвестицій - 272,7 млн. дол. США, це 20%  іноземних інвестицій в Одеську область.

В період з травня по серпень 2017 р. м. Чорноморськ відвідало близько 200 тис. відпочиваючих.  Завдяки чому торгівля і сфера відпочинку отримала 266 млн. грн. Значна підтримка малого бізнесу.

Бюджет

Позитивні темпи зростання економіки Чорноморська сприяли значному збільшенню надходжень до бюджету, адже, запорукою успішного розвитку міста є збалансований міський бюджет.

       Так, бюджет міста Чорноморська на 2017 рік (з урахуванням змін) за доходами затверджений у сумі 804,3 млн. грн., із яких  559,5 млн. грн., або 69,6 % - власні доходи та 244,8 млн. грн., або 30,4 % – субвенції з державного та обласного бюджетів.

      Проти фактичних надходжень 2016 року, доходи бюджету збільшені на 216,5 млн. грн., або на 36,8 %.

Видатки бюджету на поточний рік -  851,1 млн. грн., що майже в 1,5 рази більше видатків минулого року.

       Основними галузями, що забезпечують надходження до міського бюджету, залишаються транспорт та промисловість. Підприємствами цих галузей сплачується до бюджету 56 % від всіх податків та зборів. А основним джерелом надходжень міського бюджету – є податок на доходи фізичних осіб, який в цьому році збільшився  на 20 %.

Затверджений бюджет дозволить стабільно завершити поточний рік та увійти в наступний, який буде значно складнішим за нинішній.

            Зараз активно триває процес прийняття бюджету країни на наступний рік. Ми теж беремо в цьому участь, направили листи з проблемних питань. Як результат, уже сьогодні вилучення доходів з міського бюджету до державного зменшились в порівняні з початковим планом. Остаточні цифри ми дізнаємось тільки з прийняттям держбюджету.

Соціальний захист

          Всі соціальні напрямки, які передбачені міською Програмою соціального захисту населення і мали місце в минулих роках,  збережені і в поточному році  з однією різницею - фінансування цих виплат посилено.

          Так, видатки бюджету в поточному році на соціальний захист та соціальну підтримку громадян складають 43,2 млн. грн., це на 5,3 млн. грн. більше видатків минулого року. А проти 2015 року збільшились більше, ніж в два рази.

        Основні із них це :

       - додаткові соціальні гарантії для оплати різниці комунальних послуг (теплопостачання, водопостачання та водовідведення, утримання будинків та прибудинкових територій). Тобто тим сім’ям, які оформляли субсидію, різниця нарахованих комунальних послуг (крім природного газу та електроенергії) сплачувалась за рахунок бюджетних коштів. З бюджету на це вже профінансовано 9,4 млн. грн. 

       Хочу звернути увагу, що з 1 жовтня така додаткова соціальна гарантія  нараховується в межах соціальних  норм, які   передбачені для призначення субсидії (крім світла і газу). Кількість сімей, яким призначена субсидія, вже збільшилась до 8000.

Продовжуються виплати щомісячних доплат до пенсії по 60 і 100 грн.  в залежності від пільгової категорії  непрацюючих громадян. З початку року таку доплату отримували  близько  6 000 громадян, з 1 жовтня, у зв’язку з підвищенням пенсій, кількість отримувачів зменшилась до 3500. На  ці цілі виділено 6,4 млн. грн.

Матеріальну допомогу за заявами вже отримали 1200 мешканців міста. Всього на такий вид допомоги передбачено 4,5 млн. грн.

Забезпечуємо   шкільною формою, спортивним одягом та взуттям дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

Ветерани війни, які потребували заміни газових плит, газових колонок, слухових апаратів, забезпечені ними.

Для інвалідів війни та учасників бойових дій збережена можливість безкоштовного відвідування міської бані.

Запроваджено  пільговий маршрут  «Міський соціальний» - велике кільце (з міста до села Бурлача Балка).

Проводиться  компенсація вартості проїзду залізничним транспортом та оплата послуг зв’язку пільговим категоріям громадян. Ці видатки з 2017 року держава передала на фінансування з місцевих бюджетів. Міському бюджету це коштує  445,1 тис. грн.

      Продовжуються:

 •  щомісячні виплати ветеранам педагогічної та медичної праці, особам, які досягли 100 річного віку, реабілітованим громадянам, інвалідам бойових дій, сім’ям загиблих в Афганістані; одноразові виплати учасникам бойових дій в Афганістані та на території інших держав, їх щорічне оздоровлення.              

      - благодійні обіди, придбання проднаборів для одиноких пенсіонерів, безкоштовне харчування одиноких громадян, що знаходяться на обслуговуванні в територіальному центрі.

      В повному обсязі забезпечені виплати, спрямовані на підтримку учасників антитерористичної операції та їх родин.        

      Цей перелік не є вичерпним.  Говорити можна ще багато про що. А підтвердженням цих слів є реальна допомога кожній родині, яка її потребує.

Охорона здоров'я

             З 2017 року на фінансування з міського бюджету передані медичні заклади. В нашому місті – це лікарня та стоматологічна поліклініка, на утримання яких передбачена місту медична субвенція у сумі 61,1 млн. грн., проте додатково з міського бюджету на фінансування цих установ направлено ще 49,6 млн. грн.

Завдяки цьому в 2017 році проведена масштабна робота в цій галузі. Майже на 7 млн. грн. виконані капітальні ремонтні роботи в нашій лікарні, а саме: центральна стерилізаційна, травматологічне відділення, приміщення електрощитової з установкою обладнання,  відділення сімейної медицини. Більше, ніж на 600 тис. грн. закуплено обладнання, завдяки цьому збільшилась кількість проведених операцій та виконаних лабораторних досліджень. Слід зауважити, що і поліпшилась якість цих досліджень та надання медичної допомоги. 

Щорічне дофінансування з міського бюджету, яке отримує лікарня, впливає і на середню тривалість життя - 71,5 рік. У нас нульова материнська смертність.

В кінці 2016 року на базі нашої лікарні були проведені безкоштовні операції по ендопротезуванню колінних та тазостегнових суглобів. Спільний проект з турецькими медиками.

У 2017 році в нашому місті був розпочатий дуже цікавий і перспективний проект - медичний табір для школярів. В рамках проекту школярі міста взяли участь в діяльності майже всіх відділень лікарні. Молоді чорноморці змогли отримати важливі навички, надали посильну допомогу медичному персоналу, отримали матеріальне заохочення. Але,  найголовніше в тому, що частина з учасників проекту  в майбутньому може вибрати для себе професію лікаря. А зараз при нестачі кадрів - це дуже важливо.

Освіта

       В поточному році  в міському бюджеті  на освіту передбачено  202,1 млн. грн., із них освітня субвенція - 73,5 млн. грн. ( 2016 г. видатки на освіту -  168,7 млн. грн.).

      Видатки на освіту складають майже третю частину міського бюджету.

      Хочу зазначити, що з 2017 року освітня субвенція спрямовується виключно на оплату праці педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів.

      Інші видатки по утриманню шкіл міста фінансуються коштами бюджету. Це оплата праці обслуговуючому персоналу, комунальні послуги, харчування учнів 1-4 класів та із числа малозабезпечених і пільгових категорій, фруктовий сніданок «яблуко», проведення поточних та капітальних видатків тощо.

В цілому додаткове навантаження бюджету по фінансуванню тільки загальної освіти в поточному році склало 41,9 млн. грн.  

Незважаючи на це, освітянам збережені складові оплати праці, зокрема, збережена матеріальна допомога на оздоровлення та грошова винагорода.

На утримання дитячих садків в бюджеті міста передбачено 71,1 млн. грн.

Педагогічним працівникам дитячих садків збережена виплата муніципальної 30% надбавки до посадового окладу. З 01 вересня  її розмір залежить від відсотка відвідування дітьми дитячих садків.

На фінансування загальної освіти в бюджеті міста передбачено 115,4 млн. грн.; позашкільних навчальних закладів - 14,6 млн. грн.

Молодіжна політика. Спортивні досягнення

Протягом звітного періоду в місті проведено близько 200 спортивних заходів міського, обласного та всеукраїнського рівнів з різних видів спорту. Наші спортсмени досягли високих результатів на змаганнях високого рівня:  Серьогіна Аніта- срібна призерка з карате  Всесвітніх ігор -2017, Рилова Раїса здобула золото на Дефлімпіаді-2017 з пляжного волейболу. Ці спортсменки нагороджені високими державними нагородами - Орденом княгині Ольги III ступеню.

Стадіон «Шкільний» четвертий рік поспіль є тренувальною базою національної збірної з легкої атлетики. У 2017 році побудований сучасний спортивний майданчик для занять воркаутом.

Успішно реалізовується міська програма розвитку фізкультурно-оздоровчої роботи за місцем проживання населення  «Спорт для всіх». На її реалізацію з міського бюджету виділено 491,2 тис. грн. З метою заохочення талановитих спортсменів виплачується стипендія міського голови.

 Діє програма соціальної підтримки студентської молоді у вигляді компенсації проїзду до місця навчання. Фінансування програми на 2017 р. складає 340 тис. грн.

На відпочинок і оздоровлення дітей у 2017 році з міського бюджету виділено 1,3 млн. грн., охоплено оздоровчими послугами більше 5 тис. дітей.

Культура

По  установам культури видатки міського бюджету на 2017 р. склали більше 23 млн. грн. Ці кошти спрямовані на утримання закладів культури та культурно-мистецькі заходи.

У Дитячій школі мистецтв ім. Нагаєва навчається 546 дітей, на підготовчому відділенні –  58 дітей.  Всього по закладах культури функціонують 27 гуртків та колективів, із загальною кількістю учасників - 982 . Звання «народний» мають 11 колективів. Кращі з них брали участь у фестивалях та конкурсах в Італії, Франції та багатьох інших європейських країнах.

Повністю закінчена реконструкція та оснащення Малодолинського будинку культури. Капітально відремонтовано дах Бурлачобалківського клубу, розпочато реконструкцію Олександрівського будинку культури, ремонт фасаду виставкової зали Музею образотворчих мистецтв ім. О.Білого, поточний ремонт приміщень Центру культури та мистецтв.

Чорноморськ поступово набуває статусу одного із фестивальних міст України. Міжнародний фестиваль «Джаз Коктебель» в Чорноморську зумів встановити перший за останні роки рекорд за кількістю творчих майданчиків і відвідувачів (близько 10 тис). Відбулося понад 50 концертів музикантів з 12 країн. Вже протягом багатьох років однією з найяскравіших подій для нас залишається Всеукраїнський фестиваль народної пісні ім. Ю. Штельмаха «Серпневий заспів», учасниками якого цього року стали 36 хорових колективів (це більше 1000 гостей) зі всієї України.

Продовжує свій розвиток і видавнича справа. В поточному році було видано 15 збірок творів місцевих авторів на суму 100 тисяч гривень.

Благоустрій та ЖКГ

На сферу житлово-комунального господарства та благоустрою виділено більше  128 млн. грн., з яких 25 млн. грн. на капітальний ремонт житлового фонду. На заходи з енергозбереження (заміна вікон) - 1,0 млн. грн.

На ремонт доріг в місті, селах, внутрішньо квартальних проїздів, тротуарів в 2017 році заплановано - 24,85 млн. грн.

Відремонтовано поточним та капітальним ремонтом більше 18,9 тис.кв.м. покриття вулиць і 6,7 тис.кв.м. внутрішньодворових територій і внутрішньоквартальних проїздів.

Значний обсяг робіт по ремонту доріг в цьому році виконано в селах.

На капітальний ремонт лінії зовнішнього освітлення в 2017 році заплановано 1,36 млн. грн, і на поточний ремонт 1,0 млн. грн.

            На капітальний ремонт та реконструкцію теплових мереж заплановано 4,13 млн. грн., та на капітальний ремонт каналізаційних мереж 3,9 млн. грн.

            До кінця року планується виконати:

 • ремонт 47 під’їздів в житлових будинках;
 • поточний ремонт покрівель на 91 будинку на суму більше, ніж 1 млн. 300 тис. грн.;
 • капітальний ремонт 31 ліфту на суму майже 8 млн. 800 тис. грн.;
 •  капітальний ремонт 28 покрівель на суму 13,5 млн. грн.

Капітальне будівництво

В грудні 2016 року був зданий в експлуатацію житловий будинок на 58 квартир в селі Малодолинське.  Кошторисна вартість будівництва склала більше 43 мільйонів гривень. Завершення будівництва даного об’єкту мало велике соціальне значення та сприяло подальшому розвитку інженерної інфраструктури сільської території: побудовано 2,5 км водопроводу, виконаний перший комплекс каналізації села, побудована котельня для потреб опалення гуртожитку та існуючих корпусів школи.

Великий крок вперед в цьому році був зроблений для будівництва моста через Сухий Лиман. Фінансування мосту в поточному році здійснюється за рахунок залучених коштів в обсязі 70,0 млн. грн. За наявності необхідного фінансування нам вдасться завершити будівництво моста до кінця 2018 року.

Активно продовжується і будівництво гімназії. В 2017 році на будівництво даного навчального закладу в бюджеті міста передбачено 20,0 млн. грн. та з державного фонду регіонального розвитку 8,4 млн. грн. Обсяг фінансування цього року дозволить наблизити завершення третього поверху. Всього за період будівництва на цей об’єкт було виділено 49,44 млн. грн.  

Продовжуються підготовчі роботи для будівництва дитячого садочка в селищі Олександрівка.

Нагальним залишається питання берегоукріплення.  В поточному році з міського бюджету біло виділено  27 млн. грн. – це майже в два рази більше, ніж в минулі роки. Зроблено корегування проекту. Кошторисна вартість збільшилась з 54 млн. грн. до 155 млн. грн. Будемо докладати зусилля, щоб залучити фінансування з резервного фонду державного бюджету.

Статистична інформація

З початку 2017 року виконавчим комітетом прийнято 387 рішень. Видано 397 розпоряджень міського голови. Загальним відділом зареєстровано 3036 звернень громадян.

Міської радою проведено 5 пленарних засідань, на яких затверджено 558 рішень. Проведено  49 засідань постійних депутатських комісій

Міський голова В.Я. Хмельнюк. Станом на 24.11.2017 року.

ПНВТСРЧТПТСБНД
  Опитування

  Нажаль зараз немає активних опитувань

  Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань