Призначення житлової субсидії на опалювальний період

subsydiya.png

Управління соціальної політики Чорноморської міської ради Одеської області у зв’язку з наближенням осінньо-зимового періоду 2020/21 року та з метою забезпечення його сталого проходження, щодо вжиття заходів для розв’язання проблеми збільшення заборгованості населення з оплати комунальних послуг,  звертає увагу на наступне.

Житлова субсидія призначається відповідно до «Порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі – Постанова № 848). Відповідно до підпункту 5 пункту 14 Постанови № 848 – житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурними підрозділами з питань соціального захисту населення отримано інформацію наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 грн.).

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної органами місцевого самоврядування, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися.  Таким чином, найбільш вразливі категорії населення забезпечуються державною підтримкою. Крім того, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житло-комунальних послуг на підставі договору з надавачами цих послуг.   

Також постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» - передбачено на період карантину додаткові заходи, а саме:

  • щодо соціального захисту осіб, які були звільнені з роботи у зв’язку з карантином відповідно до п. 1 частини 1 статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися у службі зайнятості як безробітні. Таким громадянам для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати;
  • на період карантину проводиться розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія;
  • призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальний період 2019-2020 років проводиться без заяв громадян про призначення житлових субсидій.
ПНВТСРЧТПТСБНД
    Опитування

    Нажаль зараз немає активних опитувань

    Тут ви можете подивитися результати минулих опитувань